25.9 °C, 5.1 m/s, 49.3 %

Pilsēta

Sākumlapa JaunumiPilsētaVairāk nekā 2000 senioru līdz gada beigām jānomaina Jelgavas iedzīvotāja karte
Vairāk nekā 2000 senioru līdz gada beigām jānomaina Jelgavas iedzīvotāja karte
23/10/2023

Lai seniori un politiski represētās personas arī nākamgad varētu saņemt pašvaldības atbalstu braukšanas maksas segšanai pilsētas autobusos, līdz gada beigām ir jānoformē jaunā Jelgavas iedzīvotāja karte jeb «City Key» karte. To nav izdarījuši vēl vairāk nekā 2000 senioru un politiski represēto personu. Līdzīgi jaunā karte jānoformē arī skolēniem, trūcīgām un maznodrošinātām personām, kā arī ikvienam jelgavniekam, kurš šobrīd izmanto vecā parauga Jelgavas iedzīvotāja karti.

Iedzīvotāji aicināti šo procesu neatlikt uz pēdējo brīdi, jo kartes izgatavošana prasa laiku.
Liela daļa – ap 3600 senioru – jau ir noformējuši jauno Jelgavas iedzīvotāju karti, un tas bija saistīts ar to, ka daudziem vecajai kartei vasarā beidzās derīguma termiņš. Savukārt tiem, kuriem līdzšinējās kartes derīguma termiņš vēl nav beidzies, karte funkcionēs tikai līdz gada beigām – neatkarīgi no tā, kāds derīguma termiņa datums ir norādīts uz kartes.
To paredz Jelgavas domes sēdē grozītie Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības lietošanas noteikumi, kas nosaka: līdzšinējās kartes ir derīgas ne ilgāk kā līdz šā gada 31. decembrim.

Jelgavas iedzīvotāja karti Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 var noformēt pirmdienās no pulksten 14 līdz 19 un ceturtdienās no pulksten 9 līdz 15, iepriekš piesakoties pa tālruni 63082101.
Ierodoties noformēt karti, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam. Personas fotografēšana tiek nodrošināta ZRKAC.
Jāatgādina, ka pensionāriem un politiski represētajām personām pašvaldība ar Jelgavas iedzīvotāja karti nodrošina 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos.
Pēc līdzīga principa līdz gada beigām jānomaina arī Jelgavas skolēna apliecība. Šo procesu koordinē izglītības iestādes, un jaunā parauga skolēna apliecībai var pieteikties savā izglītības iestādē.
Jelgavas skolēna apliecība ir ne tikai identifikācijas līdzeklis, bet ļauj skolēniem arī saņemt pašvaldības piešķirtos četrus bezmaksas braucienus dienā mācību gada laikā pilsētas sabiedriskajā transportā.
Būtiski uzsvērt, ka pašvaldība apmaksā pirmreizēju jaunās kartes izsniegšanas maksu 7 eiro apmērā un pasta izdevumus visiem izglītojamajiem, kā arī Jelgavā deklarētām trūcīgām, maznodrošinātām personām, pensionāriem un politiski represētajām personām.