20 °C, 2.8 m/s, 60.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaŠodien, 3.decembrī, iedegsim pilsētas lielo egli
Šodien, 3.decembrī, iedegsim pilsētas lielo egli
25/11/2023

Ar pasaku tēliem, svētku tirdziņu un dzīvo mūziku Pirmajā adventē, 3. decembrī, jelgavnieki aicināti kopā iedegt pilsētas lielo egli Hercoga Jēkaba laukumā.

Jau no pulksten 16 pilsētnieki Hercoga Jēkaba laukumā varēs baudīt muzikālo koncertu diksilenda garā ar grupu “Sunny Groove Dixie” un solisti Martu Montu Zūdiņu.

Savukārt pulksten 17.30 mazie jelgavnieki tiks aicināti palīdzēt pasaku tēliem no Jūrmalas teātra kopā iedegt pilsētas lielo egli.

Svētku gaidīšanas neatņemama sastāvdaļa būs arī tradicionālais svētku tirdziņš, kas apmeklētājus gaidīs no pulksten 14 līdz 19. Mājražotāji un amatnieki, kā ierasts, sarūpēs un piedāvās iegādāties sveces, adventes vainagus, Ziemassvētku rotājumus, dažādus adījumus, karstos dzērienus, piparkūkas un citus gardumus.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.

Jāpiebilst, ka pasākuma laikā pilsētā noteikti satiksmes ierobežojumi. Ar tiem var iepazīties ŠEIT.

Egle Hercoga Jēkaba laukumā jau ir uzstādīta – tā ir 18 metrus augsta, un to veido vairāk nekā 30 mazākas egles. Egles dekorēšanai tiks izmantotas dažāda izmēra bumbas pērļu, zelta un brūnā krāsā un silti baltas LED gaismiņu virtenes. Egli apspīdēs četri prožektori. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā līdz ar tumsas iestāšanos koku vainagos iemirdzēsies LED gaismiņu aizkari un iedegsies arī trīs arkas ar krītošo zvaigžņu motīviem, kas veidos gaismas aleju ar skatu uz egli.

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka jauns dekors pilsētniekus šogad priecēs Raiņa parkā – tā būs spirālveida strūklaka, ko veidos LED lampas, un četri LED dekori ar gaismas spuldžu virtenēm, iekarināti koku zaros virs gājēju ejas gar ēku Pasta ielā 32. Driksas ielas gājēju promenādē gaismas lampiņas jau ir izvietotas, bet, sagaidot Ziemassvētkus, tur tradicionāli tiks uzstādīta arī egle, kas šogad tiks papildināta ar jauniem dekorējuma elementiem – rombveida dekorācijām ar sudraba spoguļa efektu. Gājēju ielā plānotas arī trīs interaktīvās vizuālās gaismas projekcijas uz ietves.

Savukārt Čakstes bulvāra kokos spīdēs izkarinātas gaismas virtenes, bet Satiksmes ielu posmā no Ganību ielas līdz Traktoristu ielai rotās LED gaismu virtenes. Dažādu izmēru izgaismoti puzuri ar mirdzošām sniegpārsliņām būs Stacijas parkā un pie laternu balstiem Vecpilsētas ielā, bet Lietuvas šosejā no Savienības līdz Platones ielai apgaismes balstos spīdēs spuldzīšu virtenes. Rīgas ielā krustojumā ar Pērnavas ielu koku vainagos iemirdzēsies gaismas bumbas, Lielajā ielā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai un tiltu pār Lielupi un Driksu laternu stabi tiks izrotāti ar LED dekoriem, bet Pasta salu izgaismos telpisks buru kuģītis un mirdzošas buras formas dekori pie apgaismes balstiem. Tāpat dekori tiks uzstādīti apgaismes stabos Rūpniecības ielā. Arī uz Ziemassvētkiem un gadu mijas svētkiem pilsētas apgaismes balstos būs redzami sarkanbaltsarkanie auseklīši.

Dekori, virtenes un gaismas objekti tiks uzstādīti arī citās pilsētas vietās.