7.3 °C, 4.3 m/s, 48 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPOIC pagājušajā gadā reģistrēti 11 017 ziņojumi
POIC pagājušajā gadā reģistrēti 11 017 ziņojumi
22/01/2024

Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) apkopotā statistika liecina, ka 2023. gadā saņemti 11 017 ziņojumi, kas ir par 356 mazāk nekā gadu iepriekš. Visbiežāk saziņā ar POIC izmantots iedzīvotāju atbalsta tālrunis 8787 – uz to saņemti 6474 zvani.

No 11 017 saņemtajiem ziņojumiem 10 761 jeb 97,7 procenti ir par notikumiem Jelgavas teritorijā, bet 256 ziņojumi jeb 2,3 procenti ir par notikumiem Jelgavas novadā. “Kopējais saņemto ziņojumu skaits pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2022. gadu ir samazinājies par 356 ziņojumiem, taču tas skaidrojams ar to, ka pagājušajā gadā krietni samazinājies ar Ukrainas civiliedzīvotājiem saistīto ziņojumu skaits. Proti, 2022. gadā 1520 ziņojumi bija saistīti ar Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri meklēja patvērumu Jelgavā, 2023. gadā saņemti 165 šādi ziņojumi,” norāda POIC.

Visbiežāk saziņā ar POIC, lai informētu par dažādām infrastruktūras problēmām, ceļu satiksmes negadījumiem un citām situācijām, tiek izmantots iedzīvotāju atbalsta tālrunis 8787, uz kuru pērn saņemti 6474 zvani (2022. gadā – 8810). Tāpat iedzīvotāji arvien vairāk novērtē un izmanto digitālos risinājumus – pagājušajā gadā interaktīvā karte karte.jelgava.lv un mobilā lietotne “Jelgavas pilsēta” saziņai ar POIC izmantota 999 reizes (2022. gadā – 648). Tāpat saziņā ar POIC izmantots e-pasts info@poic.jelgava.lv, uz kuru saņemti 260 ziņojumi (2022. gadā – 242 ziņojumi). Daļa statistikā iekļauto ziņojumu reģistrēti, pamatojoties uz Pašvaldības policijas inspektoru novēroto pilsētas videonovērošanas kamerās, kā arī pamanot problēmas kādā no 16 monitoringa sistēmām, kurām POIC ik dienu seko līdzi, vai citiem saziņas kanāliem, piemēram, rāciju, pa kuru ikdienā ar svarīgo informāciju apmainās visi par pilsētas iedzīvotāju drošību atbildīgie operatīvie dienesti. Jāpiebilst, ka ierasti informāciju snieguši ne vien iedzīvotāji, bet arī avārijas un operatīvie dienesti, pašvaldības iestādes, tāpat daļa ziņojumu saņemti no Jelgavas novada iedzīvotājiem.

2023. gadā pilsētas iedzīvotāji visvairāk ziņojuši par problēmām uz ielām un ietvēm – saņemti 1816 ziņojumi (2022. gadā – 1888), par dzīvniekiem pilsētā – 989 ziņojumi (2022. gadā – 1006 ziņojumi) un par ielu apgaismojumu – 330 ziņojumi (2022. gadā – 379). POIC norāda, ka informācija tiek saņemta par ceļa zīmēm, luksoforiem, parkiem un skvēriem, velonovietnēm, atkritumu savākšanu pilsētā, Jelgavas iedzīvotāja kartēm un citiem jelgavniekiem svarīgiem jautājumiem.

“Iedzīvotāju iniciatīva un iesaiste pilsētvides uzturēšanā ir būtiska, jo tā sniedz iespēju atbildīgajiem dienestiem uzzināt par problēmām pilsētas infrastruktūrā daudz ātrāk, līdz ar to arī nepilnību novēršanas laiks ir īsāks. POIC ir starpnieks starp iedzīvotājiem un atbildīgajiem darbu veicējiem, piemēram, pašvaldības iestādi “Pilsētsaimniecība”, “Jelgavas ūdeni”, Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldi, Pašvaldības policiju. Vienlaikus POIC apkopo ziņas par to, vai un kad darbs ir paveikts, izslēdzot iespēju, ka jautājums paliek nerisināts. Strādājot šādā vienotā, caurskatāmā, ziņotājiem un darbu izpildītājiem saprotamā sistēmā, tiek sasniegts rezultāts. Esam pateicīgi ikvienam, kurš piezvanījis pa tālruni 8787 vai veicis ierakstu interaktīvajā kartē un mobilajā lietotnē!” norāda POIC vadītājs Elvis Meija, papildinot, ka pagājušajā gadā, lai uzlabotu šo savstarpēji svarīgo informācijas apmaiņu, pastiprināti strādāts pie POIC datu operatoru komunikācijas prasmju stiprināšanas, iegūto datu apstrādes procesu pilnveidošanas un iedzīvotāju informēšanas par tiem pieejamajiem komunikācijas kanāliem.

Jāatgādina, ka iedzīvotāju atbalsta bezmaksas tālrunis 8787, lietotne “Jelgavas pilsēta” un interaktīvā karte karte.jelgava.lv ļauj visu diennakti iedzīvotājiem ziņot par risināmām problēmām pilsētas infrastruktūrā, iegūt informāciju par pilsētā notiekošo un saņemt palīdzību krīzes situācijās. Saziņai ar POIC iedzīvotāji var izmantot arī e-pasta adresi info@poic.jelgava.lv. Aktuālo informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem, kas ietekmē transporta kustību pilsētā, par potenciāli bīstamiem laikapstākļiem, par neplānotiem elektroenerģijas atslēgumiem gadījumos, kad tie ietekmē luksoforu un ielu apgaismojuma darbību pilsētā, un citiem operatīviem jautājumiem iespējams uzzināt arī POIC sociālo tīklu kontos “Twitter“ – @POIC_Jelgava un “Facebook“ – @poicjelgava.