10.9 °C, 2.4 m/s, 85.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiReģistrējies un piekļūsti bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem
Reģistrējies un piekļūsti bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem
18/03/2020

Darbu sākusi Jelgavas pilsētas bibliotēkas jauno lasītāju reģistrēšana tiešsasaistē. Ikviens, kas vēlas kļūt par bibliotēkas lasītāju, aizpildot vienkāršu pieteikuma anketu, var bez maksas piekļūt bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem. Savukārt situācijai pasaulē un valstī normalizējoties, ikviens, kurš būs attālināti reģistrējies, varēs turpināt izmantot bibliotēkas pakalpojumus arī klātienē.

Piereģistrējoties, lietotājs iegūst piekļuvi vietnes www.3td.lv e–grāmatu bibliotēkai, “Letonikas”, EBSCO un “Britannica” datubāzēm.

 

Letonika piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama 11 enciklopēdijās un citos uzziņu resursos, 13 vārdnīcās (tulkojošās, skaidrojošās, terminoloģijas), kā arī kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem. Datubāzē pieejama arī latviešu literatūras bibliotēka ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem un valodas atbalsta krātuve ar palīgmateriāliem latviešu valodā. Letonika.lv kalpo kā ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā.

 

EBSCO ir daudznozaru e-žurnālu un citu e-resursu datubāze – viena no pazīstamākajām elektronisko resursu platformām, kas nodrošina piekļuvi Ebsco Information services piedāvātajām datubāzēm un kolekcijām.

 

Savukārt EBSCO eBooks satur vairāk nekā 40 000 egrāmatu, kas speciāli atlasītas atbilstoši publisko bibliotēku lasītāju vajadzībām. Lasītājiem pieejama populāra pieaugušo un jauniešu daiļliteratūra, grāmatas par veselību un fitnesu, spēles, lasāmvielas par amatniecību, hobijiem, medicīnu, pavārmākslu, reliģiju, atpūtu un izklaidi, ģeogrāfiju, tirdzniecību, finansēm, ģimeni, laulību, folkloru, sociālo un sabiedrības labklājību, mājsaimniecību un citām tēmām.

 

Britannica ir pasaulsslavena universāla  enciklopēdiju datubāze, droša un uzticama informācija visām vecuma grupām. Tā piedāvā desmitiem tūkstošu rakstu, definīciju, attēlu un multimediju materiālu, ieskaitot fotogrāfijas, zīmējumus, kartes, karogus, ilustratīvus videomateriālus.

 

EBSCO un “Britannica” datubāzēs pieejamie resursi ir angļu, vācu un citās valodās.

 

Kad pieteikuma anketa būs nosūtīta, to saņems bibliotekāri, kas pieteikumu apstrādās un uz e–pastu nosūtīs piekļuves paroles.

 

Tie, kas jau ir bibliotēkas lasītāji, jau tagad var piekļūt visiem tās piedāvātajiem e–resursiem. Ja tas neizdodas, jāzvana pa tālruni 63046587 un 63046713, vai jāraksta e-pastu uz abo@biblioteka.jelgava.lv vai info@biblioteka.jelgava.lv.

 

 
 
Foto: Pixabay.com
 
Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka