24.6 °C, 1.5 m/s, 66.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSāk būvēt rotaļu laukumu Spāru ielā
Sāk būvēt rotaļu laukumu Spāru ielā
11/07/2024

Šonedēļ sākta otrās pagājušajā gadā pašvaldības līdzdalības projektu konkursā uzvarējušās idejas īstenošana – bērnu rotaļu laukuma izveide Spāru ielā. Šobrīd teritorijā notiek sagatavošanās darbi.

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”, kas organizē līdzdalības projektu ideju īstenošanu, norāda, ka rotaļu laukumā paredzēts ieklāt smilts segumu un uzstādīt rotaļu kompleksu bērniem no 6 līdz 14 gadiem un divvietīgas šūpoles ar diviem bērnu sēdekļiem bērniem līdz 14 gadu vecumam, kā arī vingrošanas iekārtu, kas paredzēta izmantošanai no 14 gadu vecuma. “Būvnieki ir iekārtojuši būvlaukumu un sākuši pirmos darbus – attīra teritoriju no celmiem, lai pēc tam noņemtu melnzemi, teritoriju izlīdzinātu, uzbērtu smilts segumu un tad uzstādītu iekārtas,” stāsta projekta vadītāja Inga Bernāne.

Būvdarbu vieta ir norobežota. Lūgums iedzīvotājiem neiet aiz žoga un vecākiem pieskatīt bērnus, rūpēties par bērnu drošību, atrodoties būvdarbu zonas tuvumā, un nepieļaut bērnu iekļūšanu laukuma norobežotajā daļā.

Saskaņā ar iepirkumu darbus objektā veic un iekārtas piegādā SIA “Jūrmalas mežaparki”, bet būvuzraudzību nodrošina SIA “Būves birojs”. Jaunais rotaļu laukums tiks izbūvēts šovasar.

Kopējās plānotās būvdarbu izmaksas ir 19 907,38 eiro (ar PVN), kas tiek segtas no pašvaldības budžeta.

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā pašvaldības organizētajā līdzdalības projektu konkursā tika saņemtas astoņas idejas, bet iedzīvotāji balsojumā visvairāk atbalstīja divas. Jūnijā Jelgavas pašvaldība īstenoja pirmo ideju –  Driksas krastmalā iepretim Uzvaras ielai 69 izveidoja piknika vietu. Par pašvaldības finansējumu tur ierīkotas četras piknika vietas, kas bez maksas pieejamas ikvienam.

Bet šobrīd līdz 31. jūlijam tīmekļvietnē Jelgava.lv iedzīvotāji aicināti balsot par šogad sabiedrisko organizāciju un privātpersonu iesniegtajām līdzdalības projektu idejām. Idejas, kas balsojumā saņems vislielāko iedzīvotāju atbalstu, realizēs pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”. Kopējais finansējums Jelgavas pašvaldības rīkotajā līdzdalības projektu ideju īstenošanas konkursā šogad ir 40 000 eiro, bet vienas idejas īstenošanai tas nedrīkst pārsniegt 20 000 eiro. Iedzīvotāju balsojumam nodotas piecas apkaimju attīstības idejas. Balsot iespējams ŠEIT.