19.2 °C, 4.5 m/s, 87.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSatiec savu meistaru jaunrades namā “Junda”
Satiec savu meistaru jaunrades namā “Junda”
20/08/2020

5. septembrī no pulksten 10 sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru jaunrades namā “Junda” notiks nemateriālās kultūras vērtību saglabāšanas pasākums “Satiec savu meistaru 2020”. Dienas gaitā tiks rīkotas divas meistarklases pieaugušajiem, kurām iepriekš jāpiesakās, informē “Jundā”.

Meistarklases “Pērļu izšuvums ādā” ādas darbnīcā varēs izgatavot piekariņu, kas kalpos kā aksesuārs pie somas, atslēgām vai arī kā rotaslieta. Rotājumam tiks izmantotas etnogrāfiskās zīmes, kuras veidos ar pērļu izšuvumu ādā. Nodarbību vadīs meistare Sarmīte Tauriņa.

Savukārt darbnīcā “Koka auto” tiks sniegts ieskats koka automobiļu (angliski – pinewood derby car) vēsturē un to attīstības gaitā pasaulē. Dalībnieki varēs paši izgatavot skices, šablonus, koka auto vai traktortehnikas modeļus no dažādām koku sugām. Gatavošanās procesā tiks pielietoti rokas stacionārie kokapstrādes darbagaldi. Darbnīcu vadīs meistars Oskars Krauze.

Katrs dalībnieks var pieteikties uz vienu no meistarklasēm. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc pieteikšanās notiek no 20. augusta, zvanot pa tālruni 63022166. Dalībnieku skaits meistardarbnīcā – līdz 10 cilvēkiem. Nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Pieteiktie dalībnieki aicināti ierasties savlaicīgi – līdz pulksten 9.45 – Zemgales prospektā 7, Jelgavā. Pasākuma laikā plānots iepazīties arī ar jauno “Jundas” ēku. Pasākuma kopējais ilgums – līdz 5 stundām.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija: Jaunrades nams “Junda”