20.4 °C, 1.9 m/s, 83.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmes ierobežojumi un pieejamie stāvlaukumi Ledus skulptūru festivāla laikā
Satiksmes ierobežojumi un pieejamie stāvlaukumi Ledus skulptūru festivāla laikā
01/02/2020

No 7. līdz 9. februārim Jelgavā norisināsies 22. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls ar tēmu “Supervaroņi”. Festivāla norises vietas – Pasta sala, Čakstes bulvāris un brīvdabas koncertzāle “Mītava”. Festivāla laikā iespējama apgrūtināta satiksme un sastrēgumi, apmeklētāji aicināti automašīnas novietot stāvlaukumos, kas būs pieejami abās upes pusēs vai tajā upes pusē, no kuras iebrauks pilsētā, un iespēju robežās neizmantot Lielupes tiltu.

Festivāla laikā Jelgavas pilsētas pašvaldība sadarbosies ar navigācijas lietotni Waze, kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot maršrutu.

SATIKSMES IEROBEŽOJUMI

Festivāla galvenā skatuve atradīsies Jāņa Čakstes bulvārī.

 • No 4. februāra līdz 10. februārim slēgta satiksme Jāņa Čakstes bulvārī posmā no Raiņa ielas līdz Ūdens ielai.
 • No 5. februāra slēgta satiksme posmā no Ūdens ielas līdz Lielajai ielai.
 • Ar 5. februāri posmā no Akadēmijas līdz Jāņa Čakstes bulvārim slēgtas Raiņa, Ūdens un Driksas ielas.
 • No 7. februāra līdz 9. februārim piekļūšana Jelgavas pilij atļauta tikai autobusiem.

PIEEJAMIE STĀVLAUKUMI

 

 • Iebraucot pilsētā no Rīgas puses, automašīnas varēs novietot pļavā pretī Jelgavas pilij un Cukura ielā pļavā pie Lielupes kreisā krasta promenādes, Zemgales Olimpiskā centra un Jelgavas Ledus halles stāvlaukumos.
 • Iebraucot pilsētā no Dobeles vai Šauļu puses autovadītāji aicināti izmantot stāvlaukumu Sporta ielā 2C, kur paredzētas vietas vieglajām automašīnām un autobusu novietošanai, kā arī citos pilsētas stāvlaukumos, kas norādīti satiksmes organizācijas shēmā.
 • Tūroperatori un tūrisma aģentūras aicinātas autobusus novietot stāvlaukumā aiz Jelgavas pils. Šis stāvlaukums būs paredzēts tikai autobusiem.
 • Pilssalas ielā pie Tējas namiņa tiks organizēts stāvlaukums invalīdiem, kuru izmantot varēs uzrādot invalīdu stāvietas izmantošanas atļauju un to izvietojot automobiļa salonā pie priekšējā stikla.

Pilsētas caurbraucēji aicināti neiebraukt Jelgavas centrā un izmantot apbraukšanai autoceļus: A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene), A9 Rīga – Liepāja.

Satiksmes organizācijas shēma Ledus skulptūru festivāla laikā

Lai neveidotos satiksmes sastrēgumi, organizatori iesaka apmeklētājiem atstāt savas automašīnas tajā pilsētas pusē, no kuras ierodas. Centrālā autostāvvieta būs laukums pretī Jelgavas pilij.

FESTIVĀLA NORISES TERITORIJA

Festivāls norisināsies Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un pirmo reizi brīvdabas koncertzālē “Mītava” zem jumta.

 • Pasta salā būs iespējams apskatīt 15 lielās komandu ledus skultpūras, fotoskulptūras un tradicionāli viens no lielākajiem festivāla objektiem – ledus bārs, ko veidojis Latvijas titulētākais tēlnieks Kārlis Īle ar komandu. Pasta salā būs pieejamas arī atrakcijas bērniem.
 • Jāņa Čakstes bulvārī uz lielās skatuves visas festivāla dienas ar īpašiem koncertiem uz centrālās skatuves uzstāsies grupas “Astro’n’out”, “Sub scriptum”, “Franco Franco”, “Alex & Opus Pro” un “Singapūras satīns”, kā arī Ralfs Eilands un šova “X faktors” dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.
 • Brīvdabas koncertzālē “Mītava” visas trīs dienas notiks izrādes un pasākumi bērniem, – piektdienas vakarā no pulksten 18 ar dažādiem priekšnesumiem uzstāsies Liepājas ceļojošais cirks “Beztemata”, ko varēs redzēt arī sestdienas vakarā. Sestdien un svētdien ar izrādēm uzstāsies Jelgavas Jaunais teātris un Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris, kā arī radošā apvienība “Pasaku nams”. Sestdienā mazākos apmeklētājus priecēs arī projektu teātris “Teātris un es”.

Informējam, ka apmeklētāju ērtībai festivāla organizatori ir paredzējuši divas velosipēdu novietnes – pie Jelgavas reģionālā tūrisma centra un Pilssalas ielā pie Tējas namiņa. Atrašanās ar velosipēdu festivāla teritorijā nav atļauta!

IEKĻŪŠANA FESTIVĀLA TERITORIJĀ

Galvenās ieejas festivālā:

 • Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
 • Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
 • Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas).

BIĻEŠU TIRDZNIECĪBAS VIETAS

Biļešu tirdzniecības vietas:

 • Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
 • Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
 • Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);
 • Jelgavas Kultūras namā.

 

SVARĪGI! Pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē