1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSeminārā jelgavniekus informēs par centralizētās kanalizācijas priekšrocībām
Seminārā jelgavniekus informēs par centralizētās kanalizācijas priekšrocībām
10/01/2024

Jelgavas iedzīvotāji, kuru īpašumā ir decentralizētās notekūdeņu iekārtas – izsmeļamās akas, krājbedres, septiķi un tamlīdzīgi –, tiek aicināti uz semināru, lai iegūtu informāciju par centralizētās kanalizācijas priekšrocībām. Seminārs notiks 16. janvārī no pulksten 18 līdz 20 Zemgales Olimpiskā centra Mazajā konferenču zālē Kronvalda ielā 24.  

Seminārā tiks prezentētas mikrobioloģiskā piesārņojuma analīzes Latvijas akās, lai kopīgi noskaidrotu, vai pastāv vides un veselības riski no nepareizi apsaimniekotām decentralizētajām kanalizācijas sistēmām. Tāpat semināra apmeklētājiem būs iespēja iegūt plašāku informāciju par decentralizēto kanalizācijas sistēmu iespējamo ietekmi uz vidi un iedzīvotāju veselību, varēs uzzināt, kā atbildīgi apsaimniekot individuālās kanalizācijas sistēmas, lai nenodarītu kaitējumu videi un iedzīvotāju veselībai.

Tāpat seminārā tiks atgādināts par obligāto prasību pašvaldībā reģistrēt decentralizētās kanalizācijas sistēmas un īpašnieka administratīvo atbildību. Sīkāka informācija par decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrāciju pašvaldībā ir pieejam ŠEIT. Semināra apmeklētājiem tiks sniegta informācija par ieguvumiem, ierīkojot pieslēgumu centralizētajiem kanalizācijas tīkliem, tostarp varēs uzzināt, kas jādara, lai savu īpašumu pieslēgtu pilsētas centralizētajam kanalizācijas tīklam.

Semināru rīko “LIFE GoodWater IP” sadarbībā ar SIA “Jelgavas ūdens” un Jelgavas pašvaldību.

Seminārs tiek rīkots projekta “Latvijas upju baseinu apsaimniekošanas plānu ieviešana laba virszemes ūdens stāvokļa sasniegšanai” (“LIFE GoodWater IP”) gaitā. Projektu Nr.LIFE18 IPE /LV/000014 (LIFE GOODWATER IP) no 2020. līdz 2027. gadam realizē 19 Latvijas organizācijas, lai uzlabotu Latvijas virszemes ūdeņu kvalitāti.