15.8 °C, 0.8 m/s, 98.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSkolēni sacenšas Tehniskās jaunrades svētkos “Jundā”
Skolēni sacenšas Tehniskās jaunrades svētkos “Jundā”
19/04/2024

Šodien jaunrades namā “Junda” Zemgales prospektā 7 notiek jau otrie Latvijas skolēnu Tehniskās jaunrades svētki. Ap 200 skolēnu sacenšas dažādās tehniskās disciplīnās.

Tehniskās jaunrades svētkos “Jundā” piedalās ap 200 bērnu un jauniešu no Rīgas, Iecavas, Bauskas, Ludzas, Liepājas, Aizkraukles, Pūres, Valmieras, Talsiem, Brocēniem, Aizputes, Padures, Ventspils, Saldus, Limbažiem, Jelgavas un arī Klaipēdas.

Visas dienas garumā “Jundā”, kur teju katrā telpā norisinās sacensību disciplīnas vai ir ierīkotas darbnīcas, skolēni pārbauda savas tehniskās prasmes. Tiek noskaidroti labākie katrā vecumposmā trases automodelismā, koka auto modeļu ātruma un dizaina sacensībās, kuģu modelismā, radiovadāmo auto precizitātes braucienos, buru laivu sacensībās, kā arī “Lego Sumo” sacensībās.

“Mācību gads pamazām tuvojas izskaņai, un šo sacensību mērķis ir radīt svētkus, kur individuālās kompetences mijas ar inženiertehniskajām profesijām, radošumu un neiztrūkstoši STEM jomu,” saka jaunrades nama “Junda” direktores vietnieks Māris Kalniņš.