21.8 °C, 1.1 m/s, 90.4 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem pasaules čempionātā BMX divi finālisti; skaidrība par olimpiskajām spēlēm būs jūnija sākumā
Jelgavniekiem pasaules čempionātā BMX divi finālisti; skaidrība par olimpiskajām spēlēm būs jūnija sākumā
21/05/2024

ASV noslēdzies pasaules čempionāts BMX. Tajā startēja trīs Jelgavas sportisti, no kuriem divi – Melānija Čudare un Ģirts Jonkus – iekļuva finālā, savukārt Kristens Krīgers gaida, kad noslēgsies olimpiskā kvalifikācija un kļūs skaidra viņa dalība pasaules nozīmīgākajā sporta pasākumā.

Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks stāsta, ka šis bija viens no sarežģītākajiem un grūtākajiem pasaules čempionātiem pēdējo piecu gadu laikā. “Grūtības radīja tas, ka šogad pasaules čempionāts notika neierasti agri – parasti tas notiek jūlijā, bet šogad gaidāmo olimpisko spēļu dēļ tas norisinājās maijā. Un Latvijas sportistiem klimata dēļ nebija pārāk daudz laika, lai sagatavotos un sasniegtu labāko fizisko formu, jo trenēties āra trasēs var ne agrāk kā marta beigās. Protams, arī konkurenti bija spēcīgi,” tā treneris.

Melānija Čudare izcīnīja 5. vietu 14 gadus veco meiteņu grupā. “Šogad, manuprāt, noteikti bija visgrūtākais pasaules čempionāts no visiem, kuros es esmu piedalījusies, jo šogad tas notika maijā, nevis jūlijā kā parasti. Sanāca ļoti maz laika pabraukt pa trasi, jo ziemā un pavasara sākuma trase nav braucama. Bet kopumā man pasaules čempionātā gāja diezgan labi, neskatoties uz to, ka gāza ļoti stipri lietus un trase bija ļoti slidena un viss bija slapjš. Esmu diezgan apmierināta ar rezultātu, ņemoties vērā to, ka finālā man neizdevās starts. Ja būtu sanācis starts, zinu, ka es būtu varējusi nobraukt labāk,” vērtē Melānija. Viņas grupā bija 71 dalībniece. Interesanti, ka pēdējos gados Melānijai gadu no gada izdevies uzlabot savu sniegumu pasaules čempionātā: 2022. gadā viņai bija 7. vieta, 2023. gadā – 6. vieta, šogad – 5. vieta.

Ģirts Jonkus izcīnīja 8. vietu krūzeros 40–44 gadus veco sportistu grupā. “Manā grupā piedalījās 85 dalībnieki no 20 valstīm. Sacensību sākums bija veiksmīgs. Iesāku ar divām pirmajām un vienu trešo vietu kvalifikācijā. Tad astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā biju trešais, kas garantēja vietu finālā. Stāvot pie starta finālā, sāka stipri līt lietus, kas, kā izrādījās, padarīja ļoti slidenu pirmo virāžu, kurā diemžēl izslīdēju, būdams otrajā, trešajā vietā,” stāsta Ģirts, neslēpjot, ka uz čempionātu devās ar mērķi cīnīties par uzvaru.

Kristens Krīgers elites grupā piedzīvoja kritienu astotdaļfinālā un no tālākās cīņas izstājās. “Sāpīgāk ir tas, ka biju labi sagatavojies sacensībām un trasē rādīju labu sniegumu, bet rezultātā tas neparādās šī kritiena dēļ,” norāda Kristens. Viņš gaida 4. jūniju, kad noslēgsies olimpiskā kvalifikācija un Starptautiskā riteņbraukšanas savienība UCI paziņos to sportistu vārdus, kuri ieguvuši tiesības startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs.