Vasarā teju uz pusi sarūk to bērnu skaits, kas apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes, liecina iepriekšējo gadu pieredze. Tieši tādēļ, lai racionāli izmantotu līdzekļus, šogad pašvaldības bērnudārzu darbā vasaras mēnešos plānotas izmaiņas un tie strādās pēc īpaša modeļa – katra pirmsskolas izglītības iestāde uz četrām nedēļām pārtrauks savu darbu. Taču tas gan nenozīmē, ka mazajiem būs liegta iespēja apmeklēt bērnudārzu.
«2008. gadā pirmsskolas izglītības iestādi «Rotaļa» apmeklēja 294 bērni, jūnijā – 136, bet jūlijā viņu skaits saruka jau līdz 79,» Izglītības pārvaldes vadītā Gunta Auza norāda, ka vien augusta otrajā pusē bērnu atkal kļūst vairāk. Līdzīga situācija vasaras mēnešos ir visās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, un tas ir viens no iemesliem, kādēļ nolemts ieviest izmaiņas to darbā vasaras periodā. Proti, no 22. jūnija līdz 14. augustam, kad visbiežāk bērni laiku pavada ģimenē, jo vecākiem ir atvaļinājums, kāda no pirmsskolas izglītības iestādēm uz četrām nedēļām pārtrauks savu darbu. «Iestāžu darba grafiks izstrādāts tā, lai vecākiem tas neradītu būtiskas neērtības un viņu bērns šajā laikā varētu apmeklēt savam bērnudārzam tuvāko pirmsskolas izglītības iestādi. Piemēram, kamēr «Rotaļā» strādājošie būs atvaļinājumā, bērnus varēs vest uz netālo «Vārpiņu», un otrādi, līdzīgi darbs organizēts arī «Kamolītī» un «Zemenītē» un citās pirmsskolas izglītības iestādēs, kas izvietotas netālu. Taču tas nenozīmē, ka vecāki savam bērnam nevarēs izvēlēties arī citu bērnudārzu, kas noteiktajā laika posmā būs atvērts,» tā G.Auza, piebilstot, ka tādējādi pieprasījums tiks nodrošināts. Viņa stāsta, ka visās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs vecāki tiks aptaujāti, lai noskaidrotu viņu vēlmes, un atbilstoši tām arī tiks organizēts iestāžu darbs. «Plānojam, ka atsevišķos bērnudārzos tiks izveidotas papildu grupiņas, lai tos varētu apmeklēt arī citu pirmsskolas izglītības iestāžu bērni,» G.Auza paskaidro, ka, piemēram, «Sprīdītī» ir vienpadsmit grupas, vasarā parasti darbojas četras vai piecas, taču, ja būs tāda nepieciešamība, šovasar varētu būt atvērtas sešas grupas.
Šāds darba modelis ieviests, lai racionāli izmantotu piešķirtos līdzekļus. Proti, naudu, kas šādā veidā tiks ietaupīta, varēs izmantot, lai uzlabotu mācību vidi bērnudārzos. «Ietaupītie līdzekļi paliks izglītības jomai, un tas nozīmē, ka par tiem varēs kā papildināt pirmsskolas izglītības iestāžu materiāltehnisko bāzi, tā arī veikt remontdarbus tajās,» teic Izglītības pārvaldes vadītāja.
Informāciju sagatavoja Sintija Čepanone
www.jelgavasvestnesis.lv