22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaVidusskolēni aicināti piedalīties Jauno būvnieku skolā
Vidusskolēni aicināti piedalīties Jauno būvnieku skolā
24/01/2020

2020. gada pavasarī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes (LLU VBF) mācībspēki un studenti organizēs nodarbības skolēniem Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolā, kurā aicināti piedalīties vidusskolēni un tehnikumu audzēkņi, kas vēlas iepazīt LLU un savu iespējamo nākotnes profesiju. Bezmaksas nodarbības sāksies 21. martā.

Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolā universitātes speciālistu vadībā ikviens varēs gūt priekšstatu par būvinženiera, būvdarbu vadītāja, būvuzrauga un būvkonstrukciju projektētāja profesiju specifiku, kā arī atklāt šī darba nozīmīgumu un atbildību. Nodarbības paredzētas jauniešiem, kuri pēc vidusskolas vai tehnikuma absolvēšanas vēlas studijas uzsākt kādā no LLU piedāvātajām būvniecības studiju programmām. To laikā būs iespējams iepazīt arī universitātes studiju vidi un mācībspēkus, kā arī laikus sākt gatavoties studijām. Tie, kuri vēl nav izlēmuši par savu nākotnes profesiju, skolas nodarbībās varēs pārliecināties par savu atbilstību kādai no skolā pārstāvētajām profesijām.

 

Plānots, ka nodarbības notiks LLU VBF sestdienās no pulksten 11 līdz 14 un kopumā jaunajiem būvinženieriem martā un aprīlī paredzētas četras nodarbības. To gaitā vidusskolēni testēs būvmateriālus, uzzinās vairāk par ilgtspējīgu būvniecību, būvuzraudzību, būvniecības procesu un citiem šī darba aspektiem un aktualitātēm, vienlaikus darbojoties arī praktiski. Tāpat plānota ekskursija pa Jelgavu, iepazīstoties ar konstrukcijām pilsētvidē. Jaunieši, kuri nodarbībās būs uzrādījuši labu sniegumu, varēs iegūt tiesības pēc vidusskolas vai tehnikuma absolvēšanas studēt valsts budžeta finansētā vietā profesionālā bakalaura studiju programmā «Būvniecība», kā arī šī studiju virziena nepilna laika 1. vai 2. līmeņa profesionālās studiju programmās. Šo programmu studenti var pretendēt uz Latvijas Būvinženieru savienības Būvprakses sertifikātiem, kas ļauj pēc absolvēšanas konkurēt darba tirgū.

 

Pieteikties Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolas nodarbībām var, sazinoties ar vadītāju Sandru Gustu pa tālruni 29586012 vai rakstot e-pastu sandra.gusta@llu.lv.

 

Jauno būvdarbu vadītāju, būvuzraugu un projektētāju skolas darba plāns pieejams ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Latvijas Lauksaimniecības universitāte