Aicina piedalīties prezentācijā par starpkultūru stereotipiem un aizspriedumiem

19.03.2021. Sabiedrības integrācijas pārvalde

Sociālo attiecību pētījumu centrā sadarbībā ar Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtu un ar Vācijas vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu 2020. gadā veikts pētījums, lai noskaidrotu sabiedrības attieksmi pret kultūru dažādību Latvijā, to mijiedarbību, gūtu informāciju par būtiskākajiem stereotipiem attiecībā uz starpkultūru jomu un varētu izstrādāt rekomendācijas to mazināšanai. Pētījuma rezultāti tiks prezentēti 7. aprīlī un ikviens interesents var pieteikties tiešsaistes prezentācijai.

Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina interesentus 7. aprīlī pulksten 11 piedalīties pētījuma "Starpkultūru stereotipi un aizspriedumi Latvijā" aptaujas rezultātu prezentācijai. Pētījuma rezultātus prezentēs Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns, iepazīstinot ar pētījuma aptaujas datiem un secinājumiem par Latvijas iedzīvotāju starpkultūru mijiedarbību un attieksmi pret kultūru dažādību.

 

Starpkultūru attiecības ir viens no Latvijas sabiedrības saliedētības balstiem un tās iezīmē sabiedrības kopējo morāles horizontu, kā arī virza sabiedrības sociālo rīcību. Tomēr starpkultūru attiecības var arī apgrūtināt Latvijas iedzīvotāju sadarbības iespējas, ja tās tiek iegrožotas negatīvos starpgrupu priekšstatos. Prezentācijas laikā tiks stāstīts arī par to, kas ir starpkultūru stereotipu un aizspriedumu ideoloģiskie avoti Latvijā un kāds ir to skaidrojums.

 

Lai labāk un detalizētāk izprastu šos jautājumus, ikviens aicināts pieteikties pētījuma rezultātu prezentācijai, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu ŠEIT vai nosūtot savu vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi uz Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldes e-pastu: sip@dome.jelgava.lv.

 

 

Foto: Pixabay.com

Ziņu sagatavoja

JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies