12.6 °C, 3.8 m/s, 55.7 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavai septiņi Latvijas čempioni
Jelgavai septiņi Latvijas čempioni
10/08/2020

No 7. līdz 9. augustam Limbažos notika Latvijas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā pieaugušajiem. Čempiona titulu izcīnīja septiņi Jelgavas sportisti: Roberts Lagzdiņš un Matīss Ozols kļuva par pieckārtējiem čempioniem, Nils Mediņš, Vitālijs Upenieks un Jurijs Ševcovs kļuva par četrkārtējiem čempioniem, Jūlija Gutova un Lāsma Liepa kļuva par divkārtējām čempionēm.

Sportisti trīs dienu garumā sacentās četrās distancēs – 200 metros, 500 metros, 1000 metros un 5000 metros – gan vieniniekos, gan divniekos, gan četriniekos, gan jauktajos divniekos un četriniekos, gan stafetē. Jelgavu galvenokārt pārstāvēja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas sportisti, bet bija arī dalībnieki no klubiem “Barons”, “KC” un “Zemgale”.

200 metru distancē Jelgavas sportistiem ir 12 medaļas. Zelta godalgu izcīnīja Lāsma Liepa (ŪSK “Barons”) smaiļošanas vieniniekos (startēja 16 sportistes) un četriniekos (startēja piecas laivas), Jūlija Gutova kanoe vieniniekos (startēja divas sportistes), Roberts Lagzdiņš un Matīss Ozols kanoe divniekos (startēja astoņas laivas), Nils Mediņš kopā ar Matīsu Ozolu, Vitāliju Upenieku un Juriju Ševcovu kanoe četriniekos (startēja trīs laivas), Roberts Lagzdiņš, Nils Mediņš, Vitālijs Upenieks un Jurijs Ševcovs kanoe 4×200 stafetē (startēja četras komandas). Sudraba godalgu izcīnīja Roberts Lagzdiņš kanoe vieniniekos (startēja 20 sportisti), Katrīna Smiltniece smaiļošanas divniekos (startēja septiņas laivas), Nils Mediņš un Jurijs Ševcovs kanoe divniekos (startēja astoņas laivas), Jānis Geidāns, Mārtiņš Upītis un Ervīns Vēveris no kluba “KC” smaiļošanas četriniekos (startēja deviņas laivas). Bronzas godalgu izcīnīja Vitālijs Upenieks kanoe divniekos (startēja astoņas laivas) un Otto Gerbers kopā ar Kārli Dumpi un Zigmāru Cinovski smaiļošanas četriniekos (startēja deviņas laivas).

500 metru distancē jelgavnieki izcīnīja 13 medaļas. Zelta godalgu izcīnīja Roberts Lagzdiņš kanoe vieniniekos (startēja 15 sportisti), Jūlija Gutova kanoe vieniniekos (startēja divas sportistes), Roberts Lagzdiņš pārī ar Matīsu Ozolu kanoe divniekos (startēja astoņas laivas) un Nils Mediņš kopā ar Matīsu Ozolu, Vitāliju Upenieku un Juriju Ševcovu kanoe četriniekos (startēja trīs laivas). Sudraba godalgu izcīnīja Lāsma Liepa smaiļošanas vieniniekos (startēja 16 sportistes), Otto Gerbers un Kārlis Dumpis smaiļošanas divniekos (startēja 10 laivas), Lāsma Liepa kopā ar Katrīnu Smiltnieci smaiļošanas četriniekos (startēja četras laivas), Boriss Lonskis no kluba “Zemgale” kanoe četriniekos (startēja trīs laivas) un Otto Gerbers ar Kārli Dumpi un Zigmāru Cinovski smaiļošanas četriniekos (startēja astoņas laivas). Bronzas godalgu izcīnīja Jurijs Ševcovs kanoe vieniniekos (startēja 15 sportisti), Zigmārs Cinovskis smaiļošanas divniekos (startēja 10 laivas), Katrīna Smiltniece smaiļošanas divniekos (startēja septiņas laivas) un Nils Mediņš pārī ar Juriju Ševcovu kanoe divniekos (startēja astoņas laivas).

1000 metru distancē Jelgavas sportisti izcīnīja astoņas medaļas. Zelta godalgu izcīnīja Roberts Lagzdiņš kanoe vieniniekos (startēja 10 sportisti) un Nils Mediņš ar Matīsu Ozolu, Vitāliju Upenieku un Juriju Ševcovu kanoe četriniekos (startēja trīs laivas). Sudraba godalgu izcīnīja Lāsma Liepa smaiļošanas vieniniekos (startēja deviņas sportistes), Katrīna Smiltniece smaiļošanas divniekos (startēja sešas laivas) un Roberts Lagzdiņš pārī ar Matīsu Ozolu kanoe divniekos (startēja sešas laivas). Bronzas godalgu izcīnīja Otto Gerbers smaiļošanas vieniniekos (startēja 21 sportists), Nils Mediņš pārī ar Juriju Ševcovu kanoe divniekos (startēja sešas laivas) un Rodžers Matvejevs no kluba “KC” smaiļošanas četriniekos (startēja četras laivas).

5000 metros Jelgavas sportisti izcīnīja divas medaļas – abas kanoe vieniniekos. Sudraba godalgu septiņu sportistu konkurencē izcīnīja Nils Mediņš, bronzu – Vitālijs Upenieks.