2.8 °C, 1.2 m/s, 92.4 %

Sākumlapa JaunumiSportsJLSS bijušais audzēknis debijas pasaules čempionātā gūst divus vārtus
JLSS bijušais audzēknis debijas pasaules čempionātā gūst divus vārtus
08/06/2021

No 21. maija līdz 6. jūnijam Rīgā norisinājās pasaules čempionāts hokejā. Latvijas izlases sastāvā debitēja bijušais Jelgavas Ledus sporta skolas audzēknis Renārs Krastenbergs, kurš atzīts par vienu no trim mūsu izlases labākajiem spēlētājiem visā šajā turnīrā.

Latvijas izlase grupu turnīrā aizvadīja septiņas spēles, izcīnot divas uzvaras. Pirmajā spēlē pret Kanādu uzvara ar 2:2, otrajā spēlē pret Kazahstānu zaudējums pēcspēles metienu sērijā ar 2:3, trešajā spēlē uzvara pār Itāliju ar 3:0, ceturtajā spēlē piekāpšanas ASV izlasei ar 2:4, piektajā spēlē zaudējums Norvēģijai pēcspēles metienu sērijā ar 3:4, sestajā spēlē pašā pagarinājuma izskaņā piekāpāmies Somijai ar 2:3 un noslēdzošajā spēlē ar 1:2 atzīts Vācijas izlases pārākums. Līdz ar to Latvijas izlasei iekļūt ceturtdaļfinālā neizdevās.

Renārs Krastenbergs savā debijas čempionātā rādīja ļoti labu sniegumu. Spēlē pret Itāliju viņš atdeva rezultatīvu piespēli, pēc kuras Mārtiņš Karsums guva vārtus. Spēlē pret ASV Renārs guva vārtus un tika atzīts par spēles labāko hokejistu Latvijas komandā. Arī spēlē pret Norvēģiju Renāram vārtu guvums.

“Protams, ka pirmais pasaules čempionāts ir īpašs un vienmēr paliks atmiņā, turklāt tas vēl notika Latvijā. Žēl, ka ar faniem tribīnēs sanāca tikai vienu spēli nospēlēt, bet tas arī noteikti bija īpašs brīdis,” sajūtās ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” dalījās hokejists. Renārs pats uzskata, ka šo čempionātu nospēlēja labi, strādāja ar pilnu atdevi, tomēr ir neliela rūgtuma sajūta par to, ka Latvijas izlasei neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā.

Jāatgādina, ka Renārs Krastenbergs savas hokejista gaitas sāka Jelgavas Ledus sporta skolā pie trenerēm Lolitas Andriševskas un Evas Dinsbergas.

Jāpiebilst, ka Latvijas  izlasē bija iekļauts arī uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, kura vecāki un brāļi un māsas dzīvo Jelgavā, bet viņš pats sevi tomēr uzskata par rīdzinieku. Mārtiņš Dzierkals spēlē pret Somiju izcēlās ar diviem vārtu guvumiem un tika atzīts par spēles labāko hokejisti mūsu izlases sastāvā.

Par pasaules čempioniem hokejā kļuva Kanādas izlase. Latvijai valstsvienība dalību savā mājas čempionātā noslēdza 11. vietā. Par turnīra labākajiem spēlētājiem Latvijas izlases sastāvā atzīti Renārs Krastenbergs, Lauris Dārziņš un Ronalds Ķēniņš. “Protams, ir patīkami saņemt balvu, tomēr personīgi man tas neko daudz nenozīmē – galvenais ir rezultāts. Un daudz patīkamāk būtu bijis, ja mēs tomēr būtu tikuši ceturtdaļfinālā,” rezumē Renārs Krastenbergs.