4.1 °C, 0.9 m/s, 92.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsPeldētājiem Baltijas čempionātā – 11 medaļas
Peldētājiem Baltijas čempionātā – 11 medaļas
09/03/2020

7. un 8. martā Rīgā, Ķīpsalas 50 metru peldbaseinā, notika Baltijas valstu čempionāts peldēšanā, kas pulcēja 261 peldētāju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Latvijas izlases sastāvā startēja desmit Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi, izcīnot 11 medaļas – sešas individuālajos peldējumos un piecas stafešu peldējumos.

Latvijas izlases sastāvā bija iekļauti 98 sportisti. Desmit no tiem bija JSPS audzēkņi. Jāatgādina, ka izlases sastāvs tika noteikts, pamatojoties uz Latvijas atklātā čempionāta rezultātiem. “Pēc Latvijas atklātā čempionāta rezultātiem izlases sastāvā tika iekļauti deviņi mūsu skolas peldētāji – gan jauniešu, gan junioru, gan open grupā. Tomēr pēdējā brīdī uz izlasi tika izsaukta vēl viena mūsu peldētāja,” stāsta JSPS direktores vietnieks Māris Lindenbaums. Valsts izlasē startēja Elīza Lagzdiņa, Nikola Elpe, Matīss Kaktiņš, Germans Golcvarts, Laura Šinkus, Pauls Audzēvičs, Jevgeņijs Boicovs, Artis Jurgens, Roberts Gūtmanis un Anete Meja Kalniete.

Open grupā jeb pieaugušo konkurencē, kurā startēja dalībnieki bez vecuma ierobežojuma, Latvijas izlases komanda kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu, piekāpjoties igauņiem, bet apsteidzot lietuviešus. No JSPS audzēkņiem bronzas medaļu 200 metros brasā izcīnīja Elīza Lagzdiņa, bet punktus izlasei deva arī Jevgeņijs Boicovs un Matīss Kaktiņš. “Jevgeņijs Boicovs uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu no JSPS audzēkņiem. Viņš 100 metros brīvajā stilā finišēja pēc 52,70 sekundēm, kas viņam deva 705 FINA punktus. Jāuzsver, ka šī ir pirmā reize šogad, kad kāds no jelgavniekiem pārsniedzis 700 FINA punktu atzīmi. Prestižajā 100 metru brīvā stila distancē Jevgeņijs bija vienīgais Latvijas pārstāvis un finālā izcīnīja 7. vietu,” informē M.Lindenbaums. Jāpiebilst, ka Jevgeņijs izcīnīja sudraba medaļu 4×100 metru kombinētajā stafetē un bronzas medaļu 4×100 metru brīvā stila stafetē.

Latvijas meiteņu junioru izlase (2003.–2004. dzimšanas gads) ar JSPS peldētājām Elīzu Lagzdiņu, Lauru Šinkus un Aneti Meju Kalnieti sastāvā kopvērtējumā izcīnīja 1. vietu. Elīza izcīnīja zeltu 200 metros brasā un bronzu 100 metros brasā, savukārt Laurai bronza 50 metros brīvajā stilā un zelts 4×100 metru brīvā stila stafetē.

Latvijas puišu junioru izlase (2002.–2003. dzimšanas gads) ar JSPS peldētājiem Germanu Golcvartu un Paulu Audzēviču sastāvā kopvērtējumā ieguva 3. vietu.

Jauniešu grupā Latvijas meiteņu izlase (2005. gadā dzimušas un jaunākas peldētājas) kopvērtējumā izcīnīja 3. vietu. Jelgavu izlasē pārstāvēja Nikola Elpe.

Arī mūsu puišu izlase (2004. gadā dzimuši un jaunāki sportisti) ierindojās 3. vietā. Izlasē startēja Roberts Gūtmanis, Matīss Kaktiņš, Artis Jurgens. Matīss izcīnīja divas sudraba medaļas individuālajos peldējumos – 100 un 200 metros brasā –, kā arī  bronzu 4×100 metru kombinētajā stafetē. Savukārt 4×100 metru brīvā stila stafetē bronza Robertam.