Pirmo 9. klases izlaidumu svin Jelgavas Centra pamatskolā

15.06.2022.

Trešdien vairākās pilsētas skolās notika 9. klases izlaidumi. Īpaša šī diena bija Jelgavas Centra pamatskolā, jo tur svinēts pirmais 9. klases izlaidums. Centra pamatskolu šogad absolvēja 35 jaunieši. Pamatskolas izlaidumi pilsētā turpināsies arī ceturtdien.

Trešdien 9. klases izlaidums svinēts Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kurā ir piecas devītās klases, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā (četras klases), Jelgavas 5. vidusskolā (divas klases), Jelgavas pamatskolā "Valdeka"-attīstības centrā, Paula Bendrupa pamatskolā (katrā pa vienai devītajai klasei) un Jelgavas Centra pamatskolā (divas devītās klases).

 

Centra pamatskolā apliecību par pamatizglītību saņēma 35 absolventi. Skolas direktore Agita Ozoliņa atzīst, ka skolas pirmie devītie ir bijuši raiba komanda. "Vēl mazliet bikli, bet jau ar skatu un sapņiem nākotnē," tā direktore, lepojoties, ka visi 35 jaunieši atbilstoši spējām un ieguldītajam darbam ir nokārtojuši valsts pārbaudes darbus un drošu soli var doties tālāk. "Lepojos, ka mūsu jaunieši ikdienā ne tikai mācījās, bet bija arī aktīvi ārpus skolas, piedaloties sporta sacensībās, olimpiādēs un konkursos. Skola īpaši lepojas ar Eliju Aleksejevu, kurš ir iekļauts Latvijas Peldēšanas federācijas izlases pamatsastāvā un ir Latvijas jauniešu čempions tauriņstilā. Jau pavisam drīz, no 24. līdz 30. jūlijam, Elijs pārstāvēs Latviju 16. Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē Slovākijā. Mūsu absolvente Marta Brakanska televīzijas spēles "Gudrs vēl gudrāks" 9. klašu finālā ieguva 1. vietu, Zemgales novada skatuves runas konkursā ieguva 1. pakāpi un valsts izteiksmīgās runas videokonkursā – visaugstāko novērtējumu. Marta no četriem valsts pārbaudes darbiem divus nokārtoja uz 10 ballēm, bet divus – uz 9 ballēm. Marta un viņas klasesbiedre Annija Ondzule šajā mācību gadā saņēma Jelgavas Izglītības kvalitātes balvu, ko saņem skolēni ar vidējo atzīmi 8,5 un vairāk. Mums, Centra pamatskolai, vienmēr ir bijis un būs svarīgs ikviens bērns un jaunietis, tādēļ es priecājos un saku paldies par katra bērna un jaunieša sasniegumiem, iniciatīvu, rīcību un atbalstu," tā skolas direktore, pateicoties arī vecākiem un skolotājiem. "Viena no atziņām, ko šie jaunieši man kā direktorei lika saprast, – viss dzīvē ir jāuztver vienkāršāk. Paldies! Lai jums un mums izdodas nepazaudēt esošās un tiekties pēc jaunām vērtībām," tā direktore.

 

Reizē ar pirmo izlaidumu skolā iedibināta vēl kāda jauna tradīcija – vecāki un absolventi, pateicībā par kopā pavadīto laiku, skolai dāvināja divas kļavas. Jaunieši tās pēc svinīgā pasākuma iestādīja skolas pagalmā līdzās karoga mastiem.

 

Jāpiebilst, ka 9. klašu izlaidumi pilsētā turpināsies arī ceturtdien, 16. jūnijā. Izlaidumu ceturtdien svinēs Jelgavas 4. vidusskolas un Pārlielupes pamatskolas devītie.

 

Pēc Jelgavas Izglītības pārvaldes datiem, 9. klasi pilsētas skolās absolvē vairāk nekā 600 skolēnu.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies