Šodien 102. dzimšanas dienu svin lidotājs Huberts Štekels

31.01.2023.

Šodien, 31. janvārī, savu 102. dzimšanas dienu atzīmē lidotājs un lidotāju instruktors jelgavnieks Huberts Štekels. Kungam tik cienījamos gados ir nepieciešams atbalsts, ko nodrošina viņa meita Inga. Taču jubilārs joprojām spēj sevi aprūpēt un arī pārvietojas saviem spēkiem.

"Jubilārs noteikti gaida torti ar trekna krēma kārtām, kurai tiks piedzerta salda kafija. Par godu dzimšanas dienai būs arī glāzīte balzāma. Priecāsimies arī par ciemiņiem, taču ar gadiem to skaits sarūk," atzīst Inga Štekele. Viņa atklāj, ka tēvam joprojām ļoti garšo saldumi un dienā viņš izdzer trīs krūzes kafijas. "Kafija tētim ļoti garšo un dod mundrumu," saka jubilāra meita. 

 

Šodien H.Štekelam tiks nogādāti arī pašvaldības sarūpēti ziedi un saldumu grozs. Jubilārs arī saņems pašvaldības pabalstu – 150 eiro veselības uzlabošanai personām, kuras sasniegušas simts vai vairāk gadu.

 

H.Štekels visu dzīvi veltījis aviācijai un pirms nedaudz vairāk kā desmit gadiem vēl pats lidoja. Viņš apmācījis ne vienu vien planieristu un lidotāju, pats būvējis lidaparātus, savulaik bijis Jelgavas lidlauka dvēsele. Ikdienas sarunās ģimenē smejot, ka tētis nekad nav fiziski smagi strādājis un pārstrādājies, nesmēķē, nelieto grādīgos, toties nodarbojies ar to, kas sirdij tuvs.

 

Pēc Sociālo lietu pārvaldes datiem, šobrīd mūsu pilsētā dzīvo septiņas personas, kurām 2022. gadā aprit 100 vai vairāk gadu.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies