VSAA gaida iesniegumus no vakcinētajiem senioriem par 20 eiro piešķiršanu

24.11.2021.

Seniori, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu, ir vakcinēti pret Covid-19 vai saņēmuši konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju, no 1. novembra līdz nākamā gada 31. martam saņems valsts atbalstu 20 eiro apmērā. Pabalsta izmaksa tiks uzsākta decembrī, taču patlaban Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) aicina iesniegt pabalsta pieprasījumus tiem cilvēkiem, kas vakcinējušies pret Covid-19, bet vēl nesaņem vecuma pensiju, un līdz ar to VSAA rīcībā nav bankas konta, uz kuru pārskaitīt 20 eiro pabalstu.

VSAA norāda, ka patlaban gaida iesniegumus no aptuveni 29 000 iedzīvotājiem. Līdz šim VSAA saņēmusi informāciju no Nacionālā veselības dienesta (NVD) par aptuveni 361 000 personu, kurām ir 60 un vairāk gadi vai arī 60 gadi apritēs līdz 31. decembrim, un kuras ir pabeigušas pilnu vakcinācijas kursu.

 

Pensionāriem, kā arī tām personām, kuras novembrī vai decembrī saņem kādu regulāru maksājumu no VSAA, pabalstu izmaksās automātiski – nekas papildu nav jādara. Automātiski pabalstu izmaksās aptuveni 308 000 vakcinēto VSAA pakalpojumu saņēmēju.

 

Personām, kuras VSAA pakalpojumus nesaņem, VSAA adresētajā iesniegumā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese saziņai, Latvijas kredītiestādes vai PNS konta numurs.

 

Iesniegumu VSAA var iesniegt:

 

- elektroniski oficiālajā e-adresē (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu);

 

- elektroniski e-pastā Latgale@vsaa.gov.lv (iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu);

 

- nosūtot pa pastu jebkurai nodaļai vai ievietojot VSAA klientu apkalpošanas centros izvietotajās pasta kastītēs iestādes darba laikā.

 

Ārkārtējās situācijas laikā VSAA pieņem arī pabalsta pieteikumus, kas iesniegti portālā Latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu "Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana".

 

Iesnieguma paraugs ir pieejams ŠEIT.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies