0.2 °C, 1.1 m/s, 97.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsZiņas no Tokijas: Edgaram Krūmiņam trešajā spēlē uzvara
Ziņas no Tokijas: Edgaram Krūmiņam trešajā spēlē uzvara
25/07/2021

Latvijas izlasei ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā sākusies Tokijas olimpiskā 3×3 basketbola turnīra otrā diena. Tajā pirmā spēle mūsu komandai bija pret Ķīnu. Grūtā cīņā latviešiem izdevās uzvarēt ar rezultātu 18:17.

Spēles rezultātu atklāja Ķīna, bet Latvija turēja līdz, un rezultāts auga punkts punktā. Tomēr mūsu komandai grūtības sagādāja Ķīnas galvenais punktu guvējs un cīnītājs zem groza Hu, kura augums ir 2,10 metri. Lai neitralizētu ķīniešus, mūsu spēlētāji provocēja viņus pārkāpt noteikumus. Agresīvā spēle deva rezultātu, un Latvija izvirzījās vadībā ar 8:3, bet Ķīnai izdevās rezultātu izlīdzināt – 10:10. Latviju vadībā atkal izvirzīja jelgavnieks Edgars Krūmiņš, kurš bija ieņēmis labu vietu zem groza, ieguva bumbu pēc sava komandas biedra Kārļa Paula Lasmaņa neprecīza metiena un raidīja to grozā. Tad Latvija pieplusoja vēl vienu punktu, un tad jau Ķīna bija sasniegusi piezīmju normu, un mums divi soda metieni. Kārlis Pauls Lasmanis šo iespēju izmantoja, panākot 14:10. Divas minūtes līdz spēles beigām mums joprojām bija četru punktu pārsvars – 15:11, tomēr Ķīnieši spēja izrādīt pretestību, un, kad jāspēlē bija vairs 28 sekundes, rezultāts bija 17:17. Latvijas komandai izdevās gūt vienu punktu, izcīnīt atlecošo bumbu pēc neprecīza ķīniešu metiena un noturēt to, nodedzinot atlikušās sekundes. Līdz ar to uzvara ar rezultātu 18:17. Edgars Krūmiņš guva divus punktus un atzīmējās arī ar veiksmīgām epizodēm aizsardzība, izcīnītām atlecošām bumbām un pāris pārkāpumiem.

Jāatgādina, ka 3×3 basketbola spēle norisinās 10 minūtes vai kamēr kāda no komandām iegūst 21 punktu.

Kā informē Latvijas Basketbola savienībā, pēc aizvadītā apļa turnīra divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs būs beidzies, bet četras pārējās komandas 27. jūlijā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.–6. vieta, 4.–5. vieta). 28. jūlijā notiks pusfināla spēles, cīņa par 3. vietu un finālspēle.

Šobrīd Latvijas izlases bilance ir divas uzvara un viens zaudējums trīs spēlēs. Nākamā spēle mūsējiem būs 25. jūlijā pulksten 16.25 pēc Latvijas laika. Spēļu grafiks:

• 24. jūlijā pulksten 5.35 – spēlē pret Poliju uzvara ar 21:14,
  • 24. jūlijā pulksten 12.40 – spēlē pret Beļģiju zaudējums ar 20:21,
  • 25. jūlijā pulksten 9.00 – spēlē pret Ķīnu uzvara ar 18:17,