"Lidl" veikals Jelgavā darbu nodrošina 120 cilvēkiem

07.10.2021.

Līdz ar vēl 14 veikaliem Latvijā šodien Jelgavā, Pārlielupē, atklāts mazumtirdzniecības uzņēmuma "Lidl" veikals. Jaunā veikala kopējās investīcijas mūsu pilsētā sasniedz teju sešus miljonus eiro. Šobrīd pastāvīgā darbā tur pieņemti 90 cilvēki, bet vēl 30 turpmākās sešas nedēļas būs iesaistīti klientu apkalpošanā.   

 

"Veikala "Lidl" ienākšana Jelgavā ir laba ziņa jelgavniekiem. Tās ir vairāk nekā 90 jaunas darba vietas, kas pilsētai ir ļoti nozīmīgi, aktīvāka uzņēmējdarbības vide, sakārtota infrastruktūra, plašākas izvēles iespējas pircējiem. Domāju, ka, palielinoties konkurencei, mainīsies arī cenu politika, kas varētu kļūt pircējiem draudzīgāka. Jelgavā pārtikas ražošanā un pārstrādē ir ļoti augstas kvalitātes tradīcijas, tādēļ aicinu "Lidl" komandu rast iespējas sadarbībai arī ar vietējiem pārtikas ražotājiem, lai veidojas veiksmīga sadarbība un abpusēja ieinteresētība," veikala atklāšanā sacīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, veikala Jelgavā vadītājai Lienei Zaksai dāvinot Jelgavas valstspilsētas karogu.

 

"Šī ir īpaša diena man un kolēģiem. Esam daudz mācījušies, lai šodien apmeklētājiem vērtu veikala durvis," tā "Lidl Latvija" veikalu reģionālais vadītājs Jurijs Fraizuss, atklājot, ka uzņēmums, ienākot Latvijā, kopumā radījis vairāk nekā 2000 jaunu darba vietu. Veikalā Jelgavā pastāvīgā darbā pieņemti 90 darbinieki, vēl 10 uz sešām nedēļām piesaistīti preču izlikšanai, bet 20 cilvēki palīdzēs iedzīvotājiem pie kasēm, iepirkumus liekot maisiņos. J.Fraizuss uzsver, ka pastāvīgie darbinieki izgājuši garu apmācību ciklu – deviņus mēnešus, daži pat vairāk –, lai veikalā varētu veikt jebkuru darbu – apkalpot kasē, cept maizi un smalkmaizītes, papildināt preču plauktus, uzkopt telpas.

 

Uzņēmuma pārstāvis stāsta, ka veikala izveidē Jelgavā kopējās investīcijas sasniedz gandrīz sešus miljonus eiro. Jaunās veikala ēkas platība ir 2177 kvadrātmetri, no tiem tirdzniecības zāle aizņem 1429 kvadrātmetrus. Klientu ērtībām pie veikala izbūvēta stāvvieta ar 165 vietām, tostarp divas atvēlētas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un divas domātas ģimenēm. Pie veikala ir arī astoņas velosipēdu novietnes, bet apkārtnes apzaļumošanai "Lidl" iestādījis 127  koku lielstādus un dekoratīvos krūmus vairāk nekā 34 000 eiro vērtībā.

 

Atsaucoties uz A.Rāviņa aicinājumu par ciešāku sadarbību ar vietējiem ražotājiem, veikala reģionālais vadītājs norādīja, ka uzņēmums vienmēr ir gatavs sarunām ar vietējiem ražotājiem, jo tādējādi veikalos var nodrošināt pašus svaigākos produktus. Šobrīd "Lidl" Latvijā sadarbojas ar vairāk nekā 20 vietējiem ražotājiem un piegādātājiem. "Ceram, ka šis skaitlis augs," tā J.Fraizuss.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies