30 gadi kopš atjaunota Latvijas Republikas neatkarība

01.05.2020.

1. maijā aprit 100 gadi, kopš darbu sāka Latvijas Satversmes sapulce, bet 4. maijā atzīmēsim 30 gadus, kopš pieņemta deklarācija "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Šogad Brīvības svētkus atzīmējam citādāk, nekā ierasts, taču ikviens aicināts atcerēties un novērtēt brīžus, pateicoties kuriem dzīvojam brīvā Latvijā.

No 1. līdz 4. maijam pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja izlikti stendi par 1990. gada 4. maija notikumiem un neatkarības atjaunošanas procesu pēc tiem, kas tapuši sadarbībā ar Ārlietu ministriju. Stendi apskatāmi no pulksten 11 līdz 18, tomēr svarīgi atcerēties, ka stingri aizliegta pulcēšanās un, atrodoties publiskā vietā, jāievēro vismaz divu metru distance no citiem.

 

Ievērojot noteiktos ierobežojumus, arī tradicionālā ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa norisināsies visas dienas garumā, ļaujot katram individuāli sev ērtā laikā piedalīties svētku tradīcijā un pārdomāt, kāda ir brīvības nozīme 30 gadus kopš neatkarības atjaunošanas un gadsimtu pēc tā, kad sākās darbs pie Latvijas Republikas pamatlikuma.

 

Svētku dienā pilsētas mājaslapā www.jelgava.lv, kā arī sociālajos tīklos tiks publicēta Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa videouzruna, sveicot jelgavniekus valsts neatkarības atjaunošanas svētkos, kā arī par 4. maija nozīmi atgādinās Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" īpaši sagatavots videoapsveikums par 30 gadus garo brīvības stāstu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies