Par Jelgavas basketbola čempionu titulu cīnīsies astoņas komandas

15.10.2021. Sporta servisa centrs

Šajā nedēļas nogalē sāksies Jelgavas basketbola čempionāts vīriešiem, kurā startēs astoņas komandas.

Šogad dalību čempionātā ir pieteikušas visas komandas, kas par čempiona titulu cīnījās arī iepriekš: "Doks", "NĪP", "Alvila dēli", "Rokiji", "Skandijs", "Valauto/Toma-noma.lv", "Vilki" un "Kultūra". "Komandas ir visas tās pašas, vismaz pēc nosaukuma, taču spēlētāju sastāvs mazliet pamainījies," norāda basketbola kluba "Jelgava" valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils.

 

Čempionāts norisināsies, stingri ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, kas uzliekt papildu atbildību un pienākumus organizatoriem. Jāuzsver, ka sacensībās piedalīties un norises vietā atrasties var tikai personas ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Tāpat, ņemot vērā epidemioloģiskās drošības noteikumus, čempionāta regulārais turnīrs tiks aizvadīts bez skatītājiem, bet, ja epidemioloģiskā situācija valstī to ļaus, tad pēdējās trīs izšķirošajās kārtās klāt varēs būt arī skatītāji, ievērojot tajā brīdī spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Komandas čempionātā izspēlēs apļa turnīru, katrai tiekoties ar katru, lai noskaidrotu ceturtdaļfināla pārus. Regulārā čempionāta spēles paredzētas 16., 17., 23., 30., 31. oktobrī, 6. un 7. novembrī. Ceturtdaļfināls plānots 14. novembrī, un ceturtdaļfināla pāru uzvarētāji turpinās cīņu par pilsētas čempionu titulu vispirms pusfinālā 19. novembrī, bet pēc tam finālā, kas iecerēts 21. novembrī. "Gribēšana spēlēt dalībniekiem ir ļoti liela, un mēs patiesi ceram, ka amatieru sportā līdz ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos netiks ieviesti papildu ierobežojumi, citādi čempionāts jau atkal būtu jāpārtrauc," tā D.Ušvils.  

 

Pagājušajā gadā līdz ar Covid-19 pandēmiju un striktajiem ierobežojumiem, tostarp amatieru sportā, Jelgavas basketbola čempionāts nenotika, tāpēc Jelgavas basketbola čempionu gods joprojām pieder komandai "Ķepas", kas to izcīnīja 2019. gadā, aiz sevis atstājot komandas "Doks" un "NĪP".   

 

Jelgavas čempionāts basketbolā vīriešiem tiek rīkots, lai noskaidrotu Jelgavas čempionus basketbolā, popularizētu un attīstītu amatieru basketbolu Jelgavā, paaugstinātu sportisko meistarību un fizisko sagatavotību, veicinātu iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās un regulārās sporta nodarbībās.

Sacensības organizē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Sporta servisa centrs" sadarbībā ar basketbola klubu "Jelgava".

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies