19.3 °C, 1.3 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi
Jaunumi
Sports
Jelgavas sportistus pavada ceļā uz Parīzes olimpiskajām un paraolimpiskajām spēlēm

Šodien, 23. jūlijā, pasniedzot simbolisku biļeti Jelgava–Parīze–Jelgava, no Zemgales Olimpiskā centra uz olimpiskajām un paraolimpiskajām spēlēm Parīzē pavadīti Jelgavas sportisti.

Pilsēta Satiksme
Mēnesi būs satiksmes ierobežojumi Aviācijas ielas posmā

No 24. jūlija līdz 23. augustam jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Aviācijas ielas posmā no Cukura ielas līdz Garozas ielai, informē “Pilsētsaimniecība”.

Izglītība Jaunieši Pilsēta
LBTU noslēgusies pieteikšanās bakalaura un maģistra studijām; saņemti vairāk nekā 3000 pieteikumi

23. jūlijā noslēgusies jauno studentu pieteikumu pieņemšana uzņemšanas konkursā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU). Tajā varēja pretendēt uz studiju vietu kādā no 24 pamatstudiju jeb bakalaura programmām un 15 augstākā līmeņa jeb maģistra programmām. Kopumā šogad pamatstudijās saņemti 3211 pieteikumi, no kuriem 836 ir pirmās prioritātes pieteikumi, bet augstākā līmeņa studijās – 322 pieteikumi. Savukārt pieteikumu pieņemšana doktora studijās sāksies no 12. augusta.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Jelgavu apmeklē delegācija no Ivanofrankivskas

Lai rastu jaunas sadarbības iespējas uzņēmējdarbībā starp Jelgavu un mūsu sadraudzības pilsētu Ivanofrankivsku Ukrainā, šonedēļ pieredzes apmaiņas vizītē Jelgavā ieradušies Ivanofrankivskas domes un mazu un vidēju uzņēmumu pārstāvji.

Nodarbinātība Pilsēta Uzņēmējdarbība
Biznesa inkubācijas programmā uzņemti četri Jelgavas uzņēmumi

Biznesa inkubācijas programmā visā Latvijā uzņemti 96 komersanti, tostarp 4 uzņēmumi no Jelgavas, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība Jelgavā. Ar Jelgavas komersantiem jau ir noslēgti līgumi ar LIAA par inkubācijas atbalsta piešķiršanu un šobrīd uzņēmēji gatavo finanšu atbalsta plānu, norādot plānotās aktivitātes atbalsta saņemšanai.

Pilsēta Satiksme
Septiņiem pilsētas autobusiem Nakts pusmaratona laikā mainīts maršruts

SIA “Jelgavas autobusu parks” informē, ka 27. jūlijā Jelgavas Nakts pusmaratona laikā sabiedriskajam transportam pēc pulksten 20.35 tiks slēgti shēmā norādītie ielu posmi un šajos posmos esošās autobusu pieturas. Autobusi slēgtos ielu posmus apbrauks pa apvedceļiem, bet daži reisi tiks saīsināti. Izmaiņas skar 1., 2., 5., 8., 9., 15. un 22. maršruta autobusu vakara reisus. 

Sports
Jelgavniekam Baltijas motošosejas čempionāta posmā 2. vieta

Svētdien, 21. jūlijā, Igaunijas “Porsche ring” trasē notika Baltijas un Latvijas čempionāta motošosejā 3. posms, kurā jelgavnieks Ivo Vinniņš izcīnīja 2. vietu.

Pilsēta Sabiedrība
25. jūlijā – izbraukuma asins donoru diena Jelgavā

Ceturtdien, 25. jūlijā, no pulksten 10 līdz 14 Jelgavas novada pašvaldības administrācijas ēkā Pasta iela 37 notiks Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā Donoru diena. VADC vērš uzmanību, ka viena asins ziedošanas reize var izglābt trīs cilvēku dzīvības. Šobrīd aicināti atsaukties visu asinsgrupu donori, bet īpaši 0- un B- asinsgrupu donori.

Pilsēta Sabiedrība
Iznācis “Jelgavas Vēstneša” jaunākais numurs

Šodien, 23.jūlijā, iznācis pašvaldības informatīvā izdevuma “Jelgavas Vēstnesis” jaunākais numurs, kuru var lasīt arī tīmekļvietnē Jelgava.lv. Ja jūsu pastkastītē “Jelgavas Vēstnesis” netiek piegādāts, lūgums informēt redakciju pa e-pastu vestnesis@jelgava.lv vai tālruni 63048801.

Izglītība Pilsēta
Elektroniskā pieteikumu pieņemšana LBTU pamatstudijām pagarināta līdz 23. jūlija pulksten 9

Ņemot vērā to, ka 22. jūlijā vienotās pieteikumu sistēmas apgrūtinātas darbības dēļ ne visiem reflektantiem ir izdevies apstiprināt pieteikumus pamatstudijām e-pakalpojumā Latvija.lv, zinātnes universitāšu – Latvijas Universitātes (LU), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) un Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) – rektori ir lēmuši pagarināt pieteikumu elektronisku apstiprināšanu līdz 23. jūlija pulksten 9. Savukārt, ja studētgribētājiem arī šajā laika periodā to neizdodas izdarīt, 23. jūlijā no pulksten 9 līdz 13 būs atvērti LU, LBTU un RTU kontaktpunkti dokumentu pieņemšanai klātienē.

Pilsēta Satiksme
Satiksmes ierobežojumi Nakts pusmaratona laikā

Jau sestdien, 27. jūlijā, notiks šā gada lielākais tautas sporta pasākums mūsu pilsētā – Jelgavas Nakts pusmaratons, kas pulcēs vairākus tūkstošus skrējēju. Pusmaratona laikā jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem pilsētā. Sacensību trases maršrutā būs aizliegts apstāties un stāvēt jau no piektdienas, 26. jūlija, pulksten 12, bet sestdien, 27. jūlijā, satiksme uz laiku vakara stundās tiks slēgta pilnībā, nodrošinot vien operatīvā transporta kustību. Līdz piektdienas pulksten 12 trases maršruta ielās tiks uzstādītas pagaidu ceļa zīmes par apstāšanās un stāvēšanas aizliegumu, bet piektdien pilsētā sāks izvietot žogu trases norobežošanai.

Sports
Augustā – “Svētku izaicinājums”

2. augustā Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” apritēs 23 gadi, un tam par godu jelgavniekiem tiek piedāvāta aktivitāte “Svētku izaicinājums” ar 23 dažādiem uzdevumiem.

1 2 ... 1956