Jelgavas valstspilsētas pašvaldības izsludinātajā konkursā uz pašvaldības izpilddirektora amata vietu saņemti 18 pretendentu pieteikumi.
Jelgavas pašvaldība politiski represētajām personām reizi gadā – novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas mēnesī – piešķir pabalstu 50 eiro apmērā. Tiem politiski represētajiem, kuri pabalstu saņēma pagājušajā gadā, šogad tas tiks pārskaitīts automātiski līdz 30. novembrim, tāpēc atkārtoti iesniegums nav jāiesniedz, izņemot, ja gada laikā ir mainīts kredītiestādes maksājumu vai pasta norēķinu sistēmas konts.
No 24. līdz 26. oktobrim Polijā norisinājās 32. SKDUN Shotokan pasaules čempionāts karatē. Divi Jelgavas kluba “Shinri” pārstāvji, startējot Latvijas izlases sastāvā, izcīnīja bronzas medaļu.
Saistībā ar ūdensvada avārijas likvidācijas darbiem pirmdien, 27. oktobrī, no pulksten 9 vairākām privātmājām Sarmas ielā 1, 2A, 3, 5, 7, 9, 11, 13 un Mazajā ceļā 6, 7, 8, 9 būs pārtraukta ūdens piegāde, informē SIA “Jelgavas ūdens”. Darbu veikšanas laikā daļēji ierobežos satiksmi.
Svinot Lāčplēša dienu un godinot mūsu valsts brīvības cīnītājus, 11. novembrī pulksten 18 vienosimies lāpu gājienā. Tas sāksies Dambja ielā un noslēgsies pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem, kur ap pulksten 18.45 notiks svinīgs brīdis un koncerts ar Juri Vizbuli, jaukto kori “Balti” un grupu “Tirkizband”. Svētkiem par godu 11. novembrī no pulksten 12 līdz 21 Stacijas parkā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljons nodrošinās iespēju ikvienam interesentam tuvāk iepazīt arī mūsdienu Latvijas un sabiedroto spēku ikdienu – apskatīt militāro tehniku, satikt karavīrus un zemessargus, kā arī uzzināt par dienesta iespējām.
Ar mērķi izglītot un informēt sabiedrību par līdzdalības iespējām 1. novembrī pulksten 11 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā Meiju ceļā 9 notiks Jelgavas iedzīvotāju forums “Drošas kopienas”. Tā gaitā ikvienam būs iespēja apgūt nepieciešamās prasmes kopienu stiprināšanā, uzzināt par aktualitātēm drošības jomā, iepazīt aktīvās biedrības un iedzīvotājus. Dalībai pasākumā lūgums pieteikties līdz 29. oktobrim.
Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrim sezona iesākusies spraigi, un arī turpmāk tas sola priecēt ar jauniem iestudējumiem. Tā 13. novembrī Jelgavas kultūras namā notiks pēc Franča Arnolda un Ernesta Baha lugas motīviem iestudētā izrāde “Urrā – zēns!”, bet 22. novembrī pirmizrādi piedzīvos Reja Kūnija “Tā tas nedarbojas”.
No pirmdienas, 27. oktobra, Jelgavas līnijā vairāki vilcieni aties dažas minūtes agrāk nekā ierasts, jo VAS “Latvijas dzelzceļš” veiks dzelzceļa sliežu remontdarbus Cenas stacijā. Posmā Olaine–Rīga vilcienu kursēšanas laiki nemainīsies, un visi vilcieni Rīgā ieradīsies ierastajā laikā.
2026. gada 7. un 8. februārī Jelgava tradicionāli kļūs par ledus skulptūru valstību – pilsētā norisināsies 27. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Gatavošanās pasākumam jau sākusies, un līdz 20. novembrim izsludināta tēlnieku pieteikšanās.
28. oktobrī no pulksten 10 līdz 15 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā notiks forums “Sadarbības kods: Skola. Bizness. Kopiena”, kurā aicināti piedalīties izglītības iestāžu, pašvaldību un uzņēmējdarbības pārstāvji no visas Latvijas. Foruma dalībnieki kopīgi meklēs atbildes uz jautājumiem, kāpēc un kā uzņēmējiem aktīvāk iesaistīties izglītības procesā, kur skolām atrast uzticamus partnerus un kādi sadarbības formāti nodrošina jēgpilnu rezultātu.
Ar katru gadu pieaug iedzīvotāju interese par dzīves vides uzlabošanu savā apkārtnē, un viena no iespējām, kā to izdarīt, ir piedalīties Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas programmā. Jelgavas pašvaldība šim mērķim šogad budžetā paredzēja 100 000 eiro. Pieteikumu pieņemšana sākās 26. februārī, un, izvērtējot iesniegtos desmit projektus, līdzfinansējums piešķirts sešām mājām. Kopumā projektiem paredzēts pašvaldības finansējums 98 955,43 eiro apmērā, bet kopējās to realizācijas izmaksas ir 132 570,40 eiro. Visu projektu būvniecības darbi jāpabeidz un dokumenti par paveikto jāiesniedz līdz šā gada 1. decembrim. Pēc saņemto dokumentu pārbaudes un apstiprināšanas pašvaldība izmaksās projektu līdzfinansējuma daļu.
Skolēnu rudens brīvlaikā turpinājās konkursā apstiprināto dienas nometņu un neformālo izglītības pasākumu norise, kurās piedalījās Ukrainas un Latvijas bērni un jaunieši, ar mērķi stiprināt latviešu valodas prasmes, veicināt savstarpējo integrāciju un sadarbību. Šonedēļ nometnes norisinājās vairākās izglītības iestādēs – Jelgavas Amatu vidusskolā, Jelgavas pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrs, kā arī jaunrades nama “Junda” struktūrvienībā “Lediņi”. Savukārt neformālās izglītības pasākumi notika gan Jelgavas Amatu vidusskolā, gan ukraiņu kultūras centrā “Džerelo”.