Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” vadīs Māris Lindenbaums, šodien lemts domes sēdē.
Jūnija domes sēdē pieņemts lēmums no 1. augusta jaunajai tirgus teritorijai Zemgales prospektā 19A un Sporta ielā 2B piešķirt tirgus statusu. Vienlaikus no augusta tirgus statusu zaudēs teritorija Ausekļa un Uzvaras ielā. Tas nozīmē, ka jūlija beigās tirgus līdzšinējā vietā savu darbību beigs un turpmāk tas atradīsies jaunajā teritorijā. Par šim izmaiņām SIA “Jelgavas tirgus” jau iepriekš informējis visus nomniekus.
Jelgavas valstspilsētas domes sēdē pieņemts lēmums par divu pašvaldības izglītības iestāžu nosaukumu maiņu, īstenojot Jelgavas izglītības ekosistēmas attīstības stratēģijā noteikto mērķi pakāpeniski atteikties no skolu nosaukumos izmantotajiem cipariem un veidot nosaukumus, kas skaidrāk atspoguļo izglītības iestāžu identitāti, vērtības un attīstības virzienus. Līdz ar pieņemto lēmumu Jelgavas 4. vidusskola no 12. septembra būs Jelgavas Lielupes vidusskola, savukārt Jelgavas 4. sākumskola – Jelgavas sākumskola.
Jūnija Jelgavas domes sēdē apstiprināti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos “Atvieglojumu piešķiršana nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Jelgavas valstspilsētā”, kas paredz, ka no nākamā gada būtiski tiek paplašināts gan fizisko, gan juridisko personu loks, kas varēs saņemt nodokļa atvieglojumus no 50 līdz pat 90 procentu apmērā.
Pirms svētkiem aizvadīts pludmales volejbola turnīra otrais posms, kas pulcēja 19 komandas. Šoreiz uz goda pjedestāla kāpa Jelgavas komandas.
Jelgava ir viena no Latvijas pilsētām, kur ūdens tūrisms un aktīvā atpūta uz ūdens ir pieejama pašā pilsētas centrā. Kuģotājiem, makšķerniekiem, laivotājiem un citu mazizmēra peldlīdzekļu izmantotājiem Lielupē un Driksā ir nodrošinātas vairākas kuģošanas līdzekļu pietauvošanās vietas, kā arī speciāli ierīkotas piekļuves vietas laivu, kanoe, kajaku un citu mazizmēra peldlīdzekļu ielaišanai ūdenī.
No dzirksteļu šova līdz paša radītam metāla darbam – šādu pieredzi jaunieši no 14 gadu vecuma šovasar aicināti piedzīvot Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) organizētajā aktivitātē “Vasaras piedzīvojums metāla darbnīcā”. Praktiskā darbošanās jūnijā un jūlijā notiks Metālapstrādes mācību parkā Krišjāņa Barona ielā 40.
Šogad jelgavniekus, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un 60 gadus, pilsētā sveiksim gada nogalē, 30. decembrī aicinot uz koncertu Jelgavas kultūras namā. Pāri, kuri 2026. gadā svin zelta vai dimanta kāzas, aicināti šim pasākumam pieteikties visa gada garumā Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļā.
Ievērojot tradīcijas, 21. jūnijā, Pils saliņā jelgavnieki un viesi kopā svinēja Vasaras saulgriežus, bet pusnaktī Pasta salā notiks šamota skulptūru dedzināšana un kvēlošana.
Pasta salā šovasar apmeklētājiem atvērts smilšu skulptūru parks, piedāvājot apskatīt šī gada 20. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla darbus par tēmu “Juras laikmets”. Informējam, ka Līgo un Jāņu dienā, 23. un 24. jūnijā, smilšu parks ir apmeklētājiem slēgts. Interesenti tiks gaidīti no 25. jūnija katru dienu no pulksten 10 līdz 20.
Saistībā ar nepieciešamajiem avārijas novēršanas remontdarbiem 22. jūnijā līdz pulksten 17 vairākās adresēs Pulkveža Brieža ielā, Dobeles ielā un Kazarmes ielā nav karstā ūdens, informē SIA “Gren Jelgava”.