28.2 °C, 1.7 m/s, 54.5 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi
Jaunumi
Pilsēta Sabiedrība
25. jūlijā – izbraukuma asins donoru diena Jelgavā

Ceturtdien, 25. jūlijā, no pulksten 10 līdz 14 Jelgavas novada pašvaldības administrācijas ēkā Pasta iela 37 notiks Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā Donoru diena. VADC vērš uzmanību, ka viena asins ziedošanas reize var izglābt trīs cilvēku dzīvības. Šobrīd aicināti atsaukties visu asinsgrupu donori, bet īpaši 0- un B- asinsgrupu donori.

Pilsēta Sabiedrība
Iznācis “Jelgavas Vēstneša” jaunākais numurs

Šodien, 23.jūlijā, iznācis pašvaldības informatīvā izdevuma “Jelgavas Vēstnesis” jaunākais numurs, kuru var lasīt arī tīmekļvietnē Jelgava.lv. Ja jūsu pastkastītē “Jelgavas Vēstnesis” netiek piegādāts, lūgums informēt redakciju pa e-pastu vestnesis@jelgava.lv vai tālruni 63048801.

Izglītība Pilsēta
Elektroniskā pieteikumu pieņemšana LBTU pamatstudijām pagarināta līdz 23. jūlija pulksten 9

Ņemot vērā to, ka 22. jūlijā vienotās pieteikumu sistēmas apgrūtinātas darbības dēļ ne visiem reflektantiem ir izdevies apstiprināt pieteikumus pamatstudijām e-pakalpojumā Latvija.lv, zinātnes universitāšu – Latvijas Universitātes (LU), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) un Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) – rektori ir lēmuši pagarināt pieteikumu elektronisku apstiprināšanu līdz 23. jūlija pulksten 9. Savukārt, ja studētgribētājiem arī šajā laika periodā to neizdodas izdarīt, 23. jūlijā no pulksten 9 līdz 13 būs atvērti LU, LBTU un RTU kontaktpunkti dokumentu pieņemšanai klātienē.

Pilsēta Satiksme
Satiksmes ierobežojumi Nakts pusmaratona laikā

Jau sestdien, 27. jūlijā, notiks šā gada lielākais tautas sporta pasākums mūsu pilsētā – Jelgavas Nakts pusmaratons, kas pulcēs vairākus tūkstošus skrējēju. Pusmaratona laikā jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem pilsētā. Sacensību trases maršrutā būs aizliegts apstāties un stāvēt jau no piektdienas, 26. jūlija, pulksten 12, bet sestdien, 27. jūlijā, satiksme uz laiku vakara stundās tiks slēgta pilnībā, nodrošinot vien operatīvā transporta kustību. Līdz piektdienas pulksten 12 trases maršruta ielās tiks uzstādītas pagaidu ceļa zīmes par apstāšanās un stāvēšanas aizliegumu, bet piektdien pilsētā sāks izvietot žogu trases norobežošanai.

Sports
Augustā – “Svētku izaicinājums”

2. augustā Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” apritēs 23 gadi, un tam par godu jelgavniekiem tiek piedāvāta aktivitāte “Svētku izaicinājums” ar 23 dažādiem uzdevumiem.

Pilsēta Satiksme
Otrdien būs ierobežota satiksme Robežu ielas posmā

Otrdien, 23. jūlijā, būs ierobežota satiksme Robežu ielas posmā no Robežu ielas 7 līdz Robežu ielai 6, informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Pilsēta Sabiedrība
“Brīvdienu ceturtdienas” Alunāna muzejā – turpmāk ar iepriekšēju pieteikšanos

Jūlijā un augustā katru ceturtdienu no pulksten 13 līdz 15 Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs jaunāko klašu skolēnus aicina uz kopā būšanu – spēlēm un radošām nodarbēm. Interesentiem gan jāņem vērā: katru nedēļu pasākumi gūst arvien lielāku atsaucību, bet nodarbību telpu platība ir ierobežota, tāpēc turpmāk dalībnieki aicināti iepriekš pieteikt savu dalību. Jāatgādina, ka pasākumu apmeklējums ir bez maksas.

Pilsēta
“Gren” biomasas koģenerācijas stacija gatava jaunajai apkures sezonai

“Gren” biomasas koģenerācijas stacijā Rūpniecības ielā 73A sekmīgi pabeigti ikgadējie plānotie profilaktiskie iekārtu apkopes un remonta darbi, lai sagatavotu ražotni nākamajam darba cēlienam un apkures sezonas laikā jelgavniekiem nodrošinātu drošu un nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi. Darbos piedalījās gan koģenerācijas stacijas darbinieki, gan speciālisti no citiem uzņēmumiem – lai sagatavotu staciju jaunajai sezonai, kopumā iesaistīti 99 speciālisti no 18 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas uzņēmumiem. Šobrīd koģenerācijas stacija ir atsākusi darbu ikdienas režīmā.

Pilsēta Sociālais atbalsts Sociālo lietu pārvalde
Pieņem iesniegumus pabalstam ēdināšanas pakalpojuma apmaksai izglītības iestādēs un pabalstam individuālo mācību piederumu iegādei

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) pieņem iesniegumus pabalstam ēdināšanas pakalpojuma apmaksai vispārējās izglītības iestādēs un Jelgavas Amatu vidusskolā, pabalstam profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai, kā arī pabalstam individuālo mācību piederumu iegādei izglītojamajiem no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes. Lai atbalstu saņemtu jau septembrī, iesniegums par pabalsta pieprasīšanu jāiesniedz līdz 15. augustam.

Pilsēta Sports
Sestdien – Jelgavas Nakts pusmaratons

27. jūlijā pilsētā notiks Jelgavas Nakts pusmaratons, kam jau pieteikušies vairāk nekā 2200 dalībnieku, bet reģistrācija joprojām turpinās. Pusmaratona laikā iedzīvotājiem jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem pilsētā. Sacensību trases maršrutā būs aizliegts apstāties un stāvēt jau no piektdienas, 26. jūlija, pulksten 12, bet sestdien satiksme uz laiku vakara stundās tiks slēgta pilnībā, nodrošinot vien operatīvā transporta kustību. Līdz piektdienas pulksten 12 trases maršruta ielās tiks uzstādītas pagaidu ceļa zīmes par apstāšanās un stāvēšanas aizliegumu, bet piektdien pilsētā sāks izvietot žogu trases norobežošanai. Tāpat jāņem vērā, ka sestdien pēc pulksten 20.35 pa slēgtajām ielām nekursēs sabiedriskais transports – daļa pilsētas autobusu šos posmus apbrauks pa apvedceļiem, daļa reisu tiks saīsināti. Izmaiņas skars 1., 2., 5., 8., 9., 15. un 22. maršruta autobusu vakara reisus.

Sports
Ceļā uz Parīzi pavadīs Jelgavas olimpiešus un paraolimpieti

23. jūlijā pulksten 14:00 ikviens interesents aicināts uz Zemgales Olimpisko centru, lai uz Parīzes spēlēm pavadītu Jelgavas olimpiešus un paraolimpieti.

Pilsēta Satiksme
Uz laiku tiks slēgta autobusu pietura pie Jelgavas 4. sākumskolas

SIA ”Jelgavas autobusu parks” informē, ka no 23. līdz 26. jūlijam, lai veiktu bruģa seguma un kanalizācijas aku garantijas remontdarbus stāvlaukumā pie Jelgavas 4. sākumskolas, tiks slēgta autobusu pietura “4. sākumskola”. Pasažieri aicināti doties uz tuvāko autobusa pieturu “Grēbnera parks”.

1 2 ... 1955