2.6 °C, 2.5 m/s, 92.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas 4. vidusskola saņem 5000 eiro sporta aktivitāšu pilnveidei
Jelgavas 4. vidusskola saņem 5000 eiro sporta aktivitāšu pilnveidei
15/02/2024

VAS “Latvijas Loto” organizētās interaktīvās momentloterijas “Sporto visi” galvenais laimests pagājušajā nedēļas nogalē izkrita Jelgavā. Pie finansējuma 5000 eiro apmērā sporta dzīves pilnveidei tikusi Jelgavas 4. vidusskola, kas saskaņā ar loterijas noteikumiem bija laimestam ģeogrāfiski tuvākā vispārizglītojošā skola.

VAS “Latvijas Loto” sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) izveidojusi valsts mēroga loteriju “Sporto visi”. Tās mērķis ir finansiāli atbalstīt izglītības iestādes, kas piedalās projektā “Sporto visa klase”. Loterija ir unikāla ar ģeotārgetinga principu – dalībnieks izvēlas punktu Latvijas kartē, kas kļūst par viņa loterijas biļeti. Katru sestdienu tiek izlozēts viens punkts, kas iegūst galveno iknedēļas laimestu, un galvenā laimesta punktam vistuvāk esošā skola – “Sporto visa klase” projekta dalībniece – iegūst finansējumu 5000 eiro apmērā sporta aktivitāšu veicināšanai. Par 18. Latvijas skolu, kura projekta gaitā šajā mācību gadā tiek pie finansējuma sporta dzīves uzlabošanai, kļuvusi Jelgavas 4. vidusskola. Jāpiebilst, ka skola loterijā finansējumu iegūst jau otro reizi.

“Patiesi esam veiksminieki – divu gadu laikā esam ieguvuši kopumā 10 000 eiro sporta infrastruktūras un aktivitāšu pilnveidei. Pērn 5000 eiro laimestu izmantojām muzikālās tumbiņas iegādei. Tas bija ļoti gaidīts pirkums, kas nodrošina muzikālo pavadījumu gan aerobikas un vingrošanas nodarbībās, gan arī Lāčplēša skrējienā un citos tematiskos sporta pasākumos. Tāpat par pirmā laimesta finansējumu iegādāts daudzveidīgs inventārs – futbola bumbas, badmintona raketes, florbola bumbiņas, formas tērps florbolistiem, paklājus, mērlentes, hronometrus un smilšu maisiņus,” stāsta Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Dace Dombrovska-Baškirova.

Savukārt par šogad iegūto finansējumu skola plāno nomainīt sporta inventāru, kurš gadu gaitā nolietojies. “Ikdienā sporta nodarbībās piedalās 1200 skolas audzēkņu. Sporta stundas paralēli notiek gan skolas telpās, gan Zemgales Olimpiskajā centrā – tas nozīmē, ka vienlīdz daudzveidīgs inventārs mums jānodrošina abās vietās. Šobrīd vēl precizējam mūsu vajadzības, bet par šogad iegūto finansējumu plānojam nomainīt vecās lecamauklas, vingrošanas paklājiņus, basketbola, mīkstās volejbola bumbas un citu inventāru, kurš gadu gaitā ir nolietojies,” par iecerēm stāsta D.Dombrovska-Baškirova.

Jāatgādina, ka interaktīvā izloze “Sporto visi” ir daļa no VAS “Latvijas Loto” un LOK kopīgi īstenotās aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvas “Kustība, kas vieno”. Šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus atbalstam jauniešu sportam. Šajā mācību gadā projektā “Sporto visa klase” pieteikušās 94 skolas, tāpēc katru nedēļu kāda no tām saņems 5000 eiro sporta dzīves pilnveidošanai.

Iepriekšējā loterijas periodā – no 2021. līdz 2023. gadam – naudas balvu ieguva Jelgavas 4. sākumskola, Jelgavas Pārlielupes pamatskola un Jelgavas 4. vidusskola.