22.2 °C, 2.5 m/s, 72.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKlāt ikgadējās pavasara brīvlaika sacensības
Klāt ikgadējās pavasara brīvlaika sacensības
05/03/2018

Klāt ikgadējās pavasara brīvlaika sacensībās!

2018.gadā vienpadsmito reizi Jelgavas skolēnu pavasara brīvlaika sacensībās “LIELĀ BALVA” vienkopus pulcēsies pilsētas bērni un jaunieši, lai piedalītos sportiskā piedzīvojumā. Draudzīgās komandu sacensības “Lielā balva 2018” tiks aizvadītas otrdien, 13.martā pulksten 10.00, kad Jelgavas sporta hallē sacentīsies pirmsskolas vecuma bērni, un trešdien, 14.martā sākot no pulksten 10.00, kad par ceļojošo kausu cīnīsies 6.-7.klašu, 8.-9.klašu un 10.-12.klašu skolēni.

Jelgavas Sporta servisa centra rīkoto sacensību “Lielā balva 2018” mērķis ir sekmēt bērnu fizisko spēju attīstību un kustību apguvi, ar aktivitāšu starpniecību veicināti labās prakses piemērus, dalīties sportiskājā pieredzē un noskaidrot Jelgavas sportiskākās pirmsskolas izglītības iestādes. Skolu komandu sacensību uzdevums ir iesaistīt pilsētas skolēnus netradicionālās sporta aktivitātēs un popularizēt veselīgu, aktīvu brīvā laika pavadīšanu. Sacensību laikā tiks veicinātas dalībnieku komandas darba prasmes, pārbaudītas teorētiskās zināšanas un fiziskās spējas, kā arī tiks nodrošinātas veselību veicinošas tradīcijas skolēnu pavasara brīvdienas pavadīt sportiskās aktivitātēs. 

 

Sacensību Nolikums Jelgavas izglītības iestāžu pirmskolas vecuma bērnu komandām paredz, ka katrā stafetē startē 10 dalībnieki (5 meitenes, 5 zēni) un katrā stafetē kopā ar bērnu komandu laukumā dodas 2 pieaugušie. Šoreiz bērniem būs jāveic pieci Olimpisko spēļu pārbaudījumi: “Olimpiskais vilcieniņš”, “Olimpiskais biatlons”, “Sniega tornis”, “Olimpiskais skeletons”un “Olimpiskās lāpas ceļojums”.

Jaunākā vecuma grupas sacensību uzvarētāja komanda saņems ceļojošo kausu “Lielā balva”. Godalgoto vietu ieguvējas komandas tiks apbalvotas ar kausiem un diplomiem; visas komandas saņem diplomus par piedalīšanos un saldumu balvas. 

Skolu komandu Nolikums paredz, ka sacensībās var piedalīties Jelgavas pilsētas vispārizglītojošo un profesionālo skolu komandas 6.-7.klašu (2004.-2005.dz.g.), 8.-9.klašu (2002.-2003.dz.g.) un 10.-12.klašu (1998.-2001.dz.g.) grupās. Komandas sastāvā jābūt 12 skolēniem – 6 meitenes un 6 zēni. “Lielā balva 2018” sacensību uzvarētājus noskaidros vairāku pārbaudījumu kopvērtējumā: erudīcijas spēle “Sporta ABC”; ātruma un precizitātes pārbaude “Disku golfs”; Ssadarbības un veiklības pārbaude “Milzu slēpes”; spēka, veiklības un līdzsvara pārbaude “Gladiatori”; koordinācijas un ātruma pārbaude “Slaloms ar tarakāniem”; ātruma un veiklības stafete “Klinšu siena” (8.-9. ,10.-12.klašu grupām); un FINĀLS – šķēršļu josla “Lielā balva”.

Uzvarētājas komandas katrā klašu grupā tiks apbalvotas ar balvām un diplomiem. 1.vietas ieguvēji saņem ceļojošo kauss “Lielā balva” (ja skola izcīna kausu trīs gadus pēc kārtas, kauss paliek skolas īpašumā), diplomus un vērtīgas pārsteiguma balvas. Sacesnību 2. un 3.vietas ieguvēji tiks apbalvoti ar diplomiem un pārsteiguma balvām. Visām dalībkomandām tiks pasniegti diplomi par piedalīšanos, saldumu balvas un piemiņas balvas. 

Skolēnu pavasara brīvlaika sacensības “Lielā balva” organizē Jelgavas Sporta servisa centrs, sacensību galvenais tiesnesis – Maija Actiņa. 

 

 

 

Informācija: Sporta servisa centrs