11.7 °C, 3.6 m/s, 83.6 %

Kultūra

Sākumlapa Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvsKultūraDziesmu un deju svētkos kā virsvadītāji un virsdiriģenti debitēs vairāki Jelgavas kolektīvu vadītāji
Dziesmu un deju svētkos kā virsvadītāji un virsdiriģenti debitēs vairāki Jelgavas kolektīvu vadītāji
25/06/2023

Pusotra gadsimta laikā Dziesmu un deju svētku kustības lielākā bagātība bijusi personības – gan tās, kas ikdienā piedalās māksliniecisko kolektīvu darbībā, gan kolektīvu vadītāji, gan svētku virsdiriģenti un virsvadītāji. Šogad svētkos virsdiriģentu un virsvadītāju godā izvēlēti arī vairāki Jelgavas māksliniecisko kolektīvu vadītāji. Vairums no viņiem jau iepriekš bijuši virsvadītāju godā, bet divi kolektīvu vadītāji šogad debitēs. Jelgavnieki iesaistīti arī koncertu māksliniecisko norišu radīšanā.

Mežaparkā izskanēs koru lielkoncerts “Tīrums. Dziesmas ceļš”, kurā gaidāmas vairākas virsdiriģentu debijas, tostarp svētku kopkori pirmo reizi diriģēs Aigars Meri, Jelgavas kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs. Tāpat diriģents būs Jelgavas koru apriņķa virsdiriģents Edgars Vītols.

Viens no gaidītākajiem pasākumiem svētkos ierasti ir Deju lieluzvedums. Šogad lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs”, kas tiks izdejots Daugavas stadionā, svētku virsvadītāja līdztekus kolēģiem būs Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes tautas deju ansambļa “Kalve” vadītāja Gunta Skuja. Bet pirmo reizi virsvadītāja godā stāsies bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vēja zirdziņš” repetitore un horeogrāfe Guna Trukšāne. Jāpiebilst, ka G.Skuja un G.Trukšāne būs arī lielkoncerta “Balts” virsvadītājas. Lielkoncerts notiks arēnā “Rīga”.

Pūtēju orķestru dižkoncertā “Laiks iet pāri” Andrejostā svētku virsdiriģenti būs Jelgavas bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents Raitis Ašmanis un Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestra mākslinieciskais vadītājs diriģents Agris Celms. Savukārt koncerta režisore ir Elīna Apsīte. R.Ašmanis būs arī pūtēju orķestru virsdiriģents noslēguma koncertā “Kopā augšup”.

Koncertzāles “Mītava” mākslinieciskais vadītājs Sandis Kalniņš būs kokļu mūzikas lielkoncerta “Laika upe”, ārvalstu latviešu kolektīvu koncerta “Pasaules latviešu saieta nams”, kuri notiks Ķīpsalā, kā arī mazākumtautību kolektīvu garīgās mūzikas koncerta Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā režisors. Bet deju pedagoģe Annika Andersone kokļu mūzikas lielkoncertā “Laika upe” ir kustību konsultante.

Latvijas Nacionālajā operā svētku nedēļā gaidāms arī vokāli simfoniskās mūzikas koncerts “Šūpulis”, kura māksliniece ir Sandra Strēle.