11.6 °C, 2.5 m/s, 84.8 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneSatiec savu meistaru bezmaksas meistarklasēs 1. aprīlī “Jundā”!
Satiec savu meistaru bezmaksas meistarklasēs 1. aprīlī “Jundā”!
22/03/2023

Šogad jau 15. reizi Latvijas Nacionālais kultūras centrs kopā ar sadarbības partneriem rīko pasākumu “Satiec savu meistaru”, kas ikvienam interesentam dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu amatu. Jelgavā iepazīt amata meistarus varēs 1. aprīlī jaunrades namā “Junda”. Bezmaksas meistarklasēm jau izsludināta pieteikšanās.

 

Kā informē jaunrades nama “Junda” izglītības metodiķe Agija Ērgle, 1. aprīlī pulksten 10 “Jundā” pieaugušajiem no 18 gadu vecuma būs iespēja apmeklēt kādu no trīs meistardarbnīcām:

 

– “Koka spēļu darināšana” (meistars Oskars Krauze). Meistarklases laikā dalībniekiem būs iespēja pašiem no koka izgatavot kādu koka spēli, apgūt koka, saplākšņa unikālās īpašības, uzzināt, kā izcelt tā skaistumu un saglabāt dabiskumu, iegūt priekšstatu par pareizu materiālu, apdares un darbarīku izvēli, kā arī saņemt citu noderīgu informāciju;

 

– “Danču rīts” (meistare Keita Straume). Meistardarbnīcai aicināts pievienots ikviens neatkarīgi no deju pieredzes un prasmēm. Līdzi jāņem ērti maiņas apavi. Savam prātam tīkamu deju atradīs katrs – gan kautrīgs iesācējs, gan danču ilggadējs apmeklētājs;

 

– “Senā lipināšanas tehnika” (meistare Ilona Brizga). Trauki tiks veidoti arhaiskajā lipināšanas tehnikā – visvecākajā māla veidošanas tehnikā. Tā traukus gatavoja tad, kad cilvēks jau bija iepazinis mālu un uguni, bet vēl nebija iepazinis podnieka ripu. Šajā tehnikā traukus veido, pa apli pieaudzējot māla fragmentus. Tas nav ātrs process – gan trauku veidošana, gan līdzināšana, gan pulēšana aizņem daudz laika.

 

Katrs dalībnieks var izvēlēties vienu meistardarbnīcu, taču dalībnieku skaits katrā ir ierobežots. Pieteikties meistardarbnīcām var pa tālruni 63022166 vai klātienē “Jundā” Zemgales prospektā 7 pie administratora. Pasākuma dienā dalībniekiem Zemgales prospektā 7 jāierodas savlaicīgi – pulksten 9.45. Dalība ir bez maksas, un arī visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā