17.5 °C, 7.7 m/s, 77.7 %

Test

Sports
Jelgavas 4. sākumskolai 1. vieta Latvijas skolu krosa stafetēs

Jelgavas 4. sākumskola ar vairākām komandām startēja Latvijas skolēnu 77. spartakiādes skolu rudens krosa stafetēs Preiļos, kas bija iekļautas Eiropas Skolu sporta dienas programmā. Jelgavnieki ieguva 1. vietu sākumskolu grupā.

Sports
Smaiļošanas un kanoe airēšanas sezona noslēgsies ar maratonu

Smaiļošanas un kanoe airēšanas sezona Latvijā noslēgsies ar sacensībām Jelgavā – 7. oktobrī notiks Zemgales rudens maratons, kas vienlaikus būs arī Latvijas čempionāts maratonā smaiļošanā un kanoe airēšanā.

Pilsēta
Puse pilsētas decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašnieku pārkāpj noteikumus

Līdz šā gada 31. decembrim, kā to nosaka Ministru kabineta (MK) noteikumi, iedzīvotājiem, kuri savā īpašumā nespēj savest kārtībā decentralizēto kanalizācijas sistēmu, tā jāpieslēdz pilsētas kanalizācijas tīkliem, ja attiecīgajam nekustamajam īpašumam piegulošās ielas vai ceļa robežās ir ierīkota centralizētā kanalizācijas sistēma. Taču vairums šo procesu nav pat uzsākuši. Tāpat jau vairākus gadus atbilstoši MK noteikumiem ir spēkā prasība reģistrēt savā īpašumā esošo kanalizācijas sistēmu, ja tā nav pievienota pilsētas kanalizācijas tīkliem. Līdz septembrim to bija izdarījuši 2100 īpašnieku, taču vēl nereģistrētas ir vismaz tikpat daudz decentralizēto kanalizācijas sistēmu pilsētā. Personām, kas to nav veikušas, var piemērot sodu: fiziskām personām sods ir līdz 500 eiro, bet juridiskajām personām – līdz 1500 eiro.

Pilsēta
Bērniem bez maksas pieejams zobu higiēnists

Vecāki aicināti bērnus līdz 18 gadiem pieteikt Nacionālā veselības dienesta (NVD) apmaksātām zobu higiēnista vizītēm mutes veselības un zobārstniecības klīnikā “Kronis” Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16. Bezmaksas pakalpojums pēc pieraksta pieejams gan darba dienās, gan sestdienās.

Seniori
7. oktobrī notiks veselības diena senioriem

7. oktobrī no pulksten 10 līdz 13.30 Jelgavas Senioru biedrības telpās Dobeles ielā 62A notiks pasākums “Senioru veselības diena”.

Pasākumi Pilsēta
Ādolfa Alunāna 175. jubileju atzīmēs ar izrādēm

Latviešu teātra tēvam Ādolfam Alunānam pavisam drīz – 11. oktobrī – būs dzimšanas diena. Godinot latviešu teātra tēvu Ā.Alunānu 175. gadu jubilejā, Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris aicina uz izrādēm un teātra mūzikas bagātu vakaru. Pasākums, kurā būs skatāmas kopumā trīs viencēliena izrādes, notiks Jelgavas kultūras namā 7. oktobrī pulksten 16. Savukārt pasākuma izskaņā – pulksten 19 – viesi aicināti uz piemiņas brīdi pie Ādolfa Alunāna pieminekļa.

Pilsēta
Pirmo reizi Azemitologa svētkos pasniegta pilsētas ceļojošā balva

Jau 56. reizi Jelgavas pils pagalmā aizvadīti senākie universitātes svētki – Azemitologs. Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) piecu fakultāšu pirmkursnieki, rādot teatralizētus priekšnesumus par tēmu “Katrs liels sapnis sākas ar sapņotāju”, studentiskā garā apliecināja piederību universitātei. Kā ierasts, tika sadalītas arī balvas, un Lielo balvu šogad ieguva Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātes (LPTF) pirmkursnieki, bet Mazā balva tika Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes (IITF) studentiem. Pirmo reizi pasniegta arī Jelgavas valstspilsētas ceļojošā balva, un to saņēma Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) pirmkursnieki.  

Sports
JFC “Jelgava” cīnīsies par vietu 2. līgā

Futbola komanda JFC “Jelgava” cīņā par “Dali Dali” 3. līgas Rietumu zonas uzvarētāja titulu ar 2:0 pārspēja “Grobiņas SC-2/Dienvidkurzeme” un nodrošināja sev līgas finālturnīrā nomināli vājākus pretiniekus.

Pilsēta Satiksme
Izveidotas divas jaunas invalīdu stāvvietas

Saskaņā ar Satiksmes kustības drošības komisijas lēmumu Jelgavā ierīkotas vēl divas invalīdu stāvvietas.

Sports
Toms Komass labo Latvijas rekordu sešu stundu skrējienā

Jelgavas Vieglatlētikas kluba sportists Toms Komass sacensībās Vācijā labojis Latvijas rekordu sešu stundu skrējienā, noskrienot šajā laikā 84,750 kilometrus.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
5. oktobrī aicina uz sociālās uzņēmējdarbības semināru

5. oktobrī pulksten 10 tiešsaistē ZOOM platformā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs rīko semināru “Impulss sociālajai uzņēmējdarbībai”, kura mērķis ir palīdzēt pretendentiem sagatavoties pašvaldības izsludinātajam sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursam “Impulss”, kā arī uzzināt sociālās uzņēmējdarbības jomas aktualitātes.

Pasākumi Sabiedrība Tūrisms
Vēl līdz 5. oktobrim var pieteikt dalību tradicionālajā Tūrisma rallijā

Sestdien, 7. oktobrī, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) organizē ikgadējās auto orientēšanās sacensības komandām “Pasaules Tūrisma dienas rallijs 2023”. Pieteikšanās dalībai līdz 5. oktobrim pa tālruni 63005447 vai 25619266, e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai klātienē Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī.

1 2 ... 5390